Авторські статті

Що отримала Росія за Крим в 1954 році

Як пише Олександр Горобець найцікавіше з подій березня-2014 полягає в тому, що до історії передачі Криму до складу Української РСР Микита Хрущов, якому приписують цей подарунок нібито з панського плеча Києву, насправді офіційно не має ніякого відношення. Справа в тому, що подія відбувалася 19 лютого 1954, напередодні 300-річчя Переяславської Ради. А до цього часу М. Хрущов ще особисто нічого не вирішував, хоча і був першим секретарем КПРС з вересня 1953-го.

Крим же передавав Україні Г. Маленков, а підписував указ Президії Верховної Ради СРСР К. Ворошилов.

Є ще одна дуже важлива деталь, про яку чомусь всі сьогодні сором’язливо замовчують. Що натомість Криму від України в Російську Федерацію тоді ж (протокол Президії ЦК КПРС №49 від 25 січня 1954) передали Таганрог та прикордонні до нього землі, по території рівні площі півострова у Чорному морі. До цього потрібно було б додати, що Київ отримав натомість багатих чорноземних районів посушливу солончаковий степ без води, будь-якого натяку на зрошення, без електрики та енергоресурсів. Але сьогодні навряд чи хто бере це до уваги. Вигідно говорити, що М. Хрущов нібито розщедрився мало не під п’яну лавочку. Але все ж йшла зовсім не так.

З цього приводу впливова американська газета The Washington Post вчора опублікувала статтю свого журналіста Гленна Кесслера. У ній, зокрема, говориться: Путін має рацію, кажучи про те, що причини для передачі Криму до складу Української РСР до кінця не ясні, проте твердження про те, що вони порушували «конституційні норми» – софізм. У 1954 році Хрущов ще не володів всією повнотою влади і був змушений отримати схвалення партійної верхівки. 5 лютого 1954 з ініціативою передати Крим виступив Президія Верховної Ради РРФСР. 19 лютого 1954 Президія Верховної Ради СРСР видала відповідний указ, який 26 квітня того ж року був затверджений Верховною Радою СРСР.

v_n_zb

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

2 коментарів

  1. Вопрос о передачи Крыма на утверждение ВС РСФср не передавался. утверждали президиумы РсФСР и УССР.
    Родители и бабушки и дедушки жили в Крыму до войны и после. Все комментарии о том что Крым стоял не разминированный и т.д. что надо было обрабатывать виноградники и т.д. Это все из области фентези. И сейчас можно сказать Крым не разминированный, продолжаются работы. Сразу после передачи упал жизненный уровень, и упало обеспечение это все хорошо помнят. У меня бабушка из Полтавской области специально перебралась в Крым с сестрой так как в Крыму лучше жили. Вопрос о передаче объявляли в Симферополе на стадионе.

  2. До 1954 года Крым стоял неразминированный, сухой, никому не нужный. Татар, греков вывезли, завезенные русские неохотно селились в Крыму. Виноград для них – культура не знакомая, к знакомая “картоха” не росла…
    Украина вдохнула в Крым жизнь………..

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

12 − one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.