Як пише Олександр Горобець найцікавіше з подій березня-2014 полягає в тому, що до історії передачі Криму до складу Української РСР Микита Хрущов, якому приписують цей подарунок нібито з панського плеча Києву, насправді офіційно не має ніякого відношення. Справа в тому, що подія відбувалася 19 лютого 1954, напередодні 300-річчя Переяславської Ради. А до цього часу М. Хрущов ще особисто нічого не вирішував, хоча і був першим секретарем КПРС з вересня 1953-го.
Крим же передавав Україні Г. Маленков, а підписував указ Президії Верховної Ради СРСР К. Ворошилов.
Є ще одна дуже важлива деталь, про яку чомусь всі сьогодні сором’язливо замовчують. Що натомість Криму від України в Російську Федерацію тоді ж (протокол Президії ЦК КПРС №49 від 25 січня 1954) передали Таганрог та прикордонні до нього землі, по території рівні площі півострова у Чорному морі. До цього потрібно було б додати, що Київ отримав натомість багатих чорноземних районів посушливу солончаковий степ без води, будь-якого натяку на зрошення, без електрики та енергоресурсів. Але сьогодні навряд чи хто бере це до уваги. Вигідно говорити, що М. Хрущов нібито розщедрився мало не під п’яну лавочку. Але все ж йшла зовсім не так.
З цього приводу впливова американська газета The Washington Post вчора опублікувала статтю свого журналіста Гленна Кесслера. У ній, зокрема, говориться: Путін має рацію, кажучи про те, що причини для передачі Криму до складу Української РСР до кінця не ясні, проте твердження про те, що вони порушували «конституційні норми» – софізм. У 1954 році Хрущов ще не володів всією повнотою влади і був змушений отримати схвалення партійної верхівки. 5 лютого 1954 з ініціативою передати Крим виступив Президія Верховної Ради РРФСР. 19 лютого 1954 Президія Верховної Ради СРСР видала відповідний указ, який 26 квітня того ж року був затверджений Верховною Радою СРСР.