Автоновини

Що чекає на водіїв з 1 січня: В Україні прийнято остаточне рішення щодо обов’язкового техогляду

Влада України давно планувала повернути обов’язковий техогляд для приватних автомобілів. Це була одна з вимог ЄС. Проте за умов війни це недоцільно. Тому процес відклали до перемоги на російським агресором.

Після завершення військового стану відповідний законопроект доопрацюють і вже тоді запровадять реформу, яка є частиною Угоди про асоціацію з ЄС, відповіли в Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури у відповідь на запит UBR.ua.

Україна вже перевищила певні терміни запровадження обов’язкового техогляду для всіх транспортних засобів у рамках європейських директив, але законопроект досі не було внесено на розгляд Верховної Ради.

У зв’язку з цим і повномасштабною війною Мінінфраструктури планує зайнятися реформуванням системи обов’язкового технічного контролю транспортних засобів вже після завершення військового стану, оскільки зараз відомство вирішило сконцентруватися на забезпеченні функціонування інфраструктури.

“Там пояснили, що спочатку після підписання Угоди про асоціацію Україна, серед інших директив та норм законодавства ЄС, зобов’язалася імплементувати норми директиви №2009/40. Її положення, зокрема щодо обов’язкового техогляду, мають бути впроваджені в українське законодавство для всіх без винятку транспортних засобів коштів у країні за 5 років після ратифікації Угоди, тобто до 2019 р. Однак у 2018 році зазначену директиву скасували і її замінила прийнята в 2017 році директива №2014/45”, – додали в UBR.

Як зазначив голова громадського союзу “Суб’єкти тестування транспорту на придатність до експлуатації” (СТТ) Ігор Черненко, європейські директиви розписують особливості проходження техогляду, вимоги до обладнання, персоналу, проте основний момент, чи мають приватні легкові автомобілі проходити техогляд, визначено самою угодою . І тому Україна прострочуємо свої зобов’язання щодо впровадження техогляду. Поки що терміни продовжили, але невідомо на який час.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України