ЄС|NATO

Великобританія має серйозні прогалини у ПРО і не може ефективно боротися із балістичними ракетами

На Велику Британію скаржаться, що вона робить недостатньо із посилення власної протиракетної оборони

Джерело: Defence Express

Ще восени минулого року ми писали про те, як одна з країн-учасниць НАТО, а саме Бельгія, почала здіймати тривогу через відсутність у неї будь-яких наземних засобів протиповітряної оборони, а весь захист неба фактично покладений на наявні багатофункціональні винищувачі F-16. Згодом стало відомо, що у розбудові своєї наземної компоненти “з нуля” замість Patriot Бельгія обирає перспективний SAMP/T NG.

Тепер історія з протиповітряною обороною випливла з іншою країною, Великою Британією – як пише видання The Times, НАТО пізніше цього року планує подати офіційний запит до прем’єр-міністра країни Кейра Стармера запит із закликом збільшити оборонні витрати як на протиповітряну, так і протиракетну оборону з огляду на те, що ця країна дедалі вразливіша до атак передусім балістичних ракет і в контексті того, що внесок Великої Британії недостатній внесок в “європейський щит”.

Ці ризики власне оцінюються у контексті загрози від таких країн, як КНР, РФ та Іран, які розвивають програми власних балістичних ракет і не тільки.

Окремим висновком визначено той факт, що після аналізу російських терористичних ракетних атак по Україні низка країн прагне посилити власну наземну протиповітряну оборону, тоді як британці банально не мають чим захистити свою критичну інфраструктуру, а за півтора десятка років противники балістичними ракетами “зможуть вразити Велику Британію з будь-якої точки світу”.

Причина, чому Велика Британія опинилася у такій ситуація власне дуже проста – ще за часів холодної війни готувалися передусім протидіяти ракетам з ядерною боєголовкою, а далі протягом десятків років ніхто не роздумував над тим, що країна теоретично (а може й практично) потребуватиме захисту від сотень і тисяч балістичних ракет, ба більше навіть і гіперзвукових.

Ситуацію не рятує й той факт, що країна має на озброєнні есмінці Type 45 – хоч вони і можуть захищати від балістичних ракет (до прикладу, той же HMS Diamond у квітні брав участь у відбитті атаки балістичних ракет).

Але, по-перше, можливості ракети Aster все ж таки обмежені, а, по-друге, обмежені й запаси цих ракет.

Зрештою варто відзначити – у виданні згадують про те, що хоч і Велика Британія підписувала угоди у рамках євро-ініціативи “Небесний щит” (Sky Shield – ESSI), але цих зусиль станом на сьогодні недостатньо.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України