Новини

Що таке код 95 для водіїв та навіщо він потрібен

Бажання працевлаштуватися у транспортній компанії Європи є цілком нормальним. У порівнянні з доходами українців, у європейських державах можна заробити у рази більше. Саме тому щороку національні автомобілісти намагаються віднайти гідний варіант роботи.

Важливо розуміти, що для офіційного працевлаштування водієм-далекобійником у Польщі, Литві, Латвії та інших країнах ЄС будуть потрібні деякі документи. Для отримання найважливішого дозволу – ліцензії автомобіліста необхідно буде зібрати низку додаткових, у тому числі отримати сертифікат професійної придатності (код 95).

Код 95: кому він потрібний і навіщо

Необхідність отримання коду 95 для водіїв європейських країн обґрунтована підписанням директиви Європейського Парламенту та Ради Євросоюзу 2003/59/ЄС від 15.07.2003 року. Згідно з цим указом, всі автомобілісти, що працюють у транспортних компаніях ЄС, зобов’язані мати сертифікат профпридатності. Стосується це тих автомобілістів, які керують транспортними засобами вантажопідйомністю від 3,5 тон.

Багато автомобілістів не до кінця розуміють, що таке код 95 і чи потрібен він взагалі? Це – офіційний документ, який підтверджує рівень підготовки водія-далекобійника. Це не формальність, а незаперечна потреба. Отримуючи посвідчення водія конкретної категорії, автомобіліст не знає всіх нюансів їзди крупними магістралями, не вміє працювати з тахографом та заповнювати накладні. Саме ці знання та навички він зможе отримати на періодичних курсах. Плюс до всього, практичне відпрацювання їзди в складних погодних умовах на віртуальному симуляторі буде величезною перевагою навіть для досвідчених автомобілістів.

Курси коду 95: де отримати сертифікат

У директиві зазначено, що навчання на код 95 можуть проводити спеціалізовані навчальні центри ЄС. Тобто, приїхавши до будь-якої держави Євросоюзу, автомобіліст зможе пройти курси та отримати посвідчення. Код 95 – це сертифікат міжнародного значення, який має силу на території ЄС. Детальніше про навчання Ви зможете дізнатися на сайті академії водіння «Charter Group».

Навчання триває 4 тижні (базовий курс) чи 5 днів (перепідготовка). Повний курс проходять одноразово, після чого кожні 5 років підтверджують знання на перепідготовці. Водії, які отримали посвідчення водія категорії «С» пізніше 10.09.2009 року, зобов’язані пройти повний курс.

Вартість навчання на код 95: від чого залежить ціна

Вартість навчання залежить від курсу. У всіх країнах ЄС курси профпридатності автомобілістів приблизно однакові за ціною, тому місцеві курсанти подають заявки до будь-якої установи з необхідним рівнем акредитації. Що ж до іноземних водіїв, вони намагаються знайти школу якомога ближче та дешевше. Для українців отримання коду 95 у Польщі є найбільш вигідним варіантом, адже з відкриттям візи та перетином кордону не виникне проблем.

Довгий (повний) курс у польській академії водіння коштує 3100 злотих, короткий – 1000 злотих. Враховуйте і той факт, що у суму включено проходження медичної комісії та психологічне тестування. Також навчальний заклад допомагає з оформленням візи та навіть надає житло на період навчання.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

fourteen − 5 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.