Новини

Що спільного має Львів з Японією?

В багатокультурних містах можна віднайти згадки про цікаві далекі країни там, де навіть не очікуєш того. Небагато містян знають що можна не тільки замовити суші у Львові, а й побувати на справжній японській вулиці. Вона дуже затишна та спокійна, немов у невеличкому селищі в горах Японії. Тут є гарні будинки та історію, що просякнута кожним куточком. А ще вулиця має цікаву історію перейменувань, про яку розповімо у цій статті

Війни в океанах та Львівська вулиця – що в них спільного?

Перед тим як прочитаєте цікаву розповідь, рекомендуємо відчути Японію всім серцем та шлунком й замовити смачні роли в Yoki Львів. Доставка дуже зручна та швидка.

Все почалось на початку двадцятого століття, поки Львів знаходився під Габсбургами. Тоді сталась феноменальна історична подія.

Величезна рашиська імперія хотіла покращити своє внутрішнє політичне становище й для цього почала “швидку переможну війну”. Вам це нічого не нагадує?

Проте вони не розрахували що Японія за останні десятки років переоснастила армію і зробила сучасне європейське військо. Результат всім відомий, повний розгром військ росіян, потоплені флоти й ганебний мир. Створення нової імперії в тихому океані.

Й тоді в честь перемоги японців була названа ця вулиця японською. Це був такий підкол від українців з іншої країни, які також не любили російських тиранів.

Така назва існувала до поки в 1945 під час першого всплеску “Побєдобєсія” цю вулицю комуністи не переназвали на Хасанську. В честь перемоги червоних над японцями в 1938 році. Однак швидко партбюро передумало і за декілька місяців повернуло японську назву. Все ж через п’ять років знову повернулась назва Хасанська й протрималась вона до незалежності. Незрозуміло чому ніяк не могло керівництво визначитись, чи підтримують вони програш Російської імперії в японській війні чи ні.

Які гарні будинку зустрічаються на цій вулиці?

Наприклад, дуже цікава будівля розташована під номером сім. Тут існувала друкарня пана Бернарда Бардаха, яка була створена майже сто років тому. Фасад особливий тим, що має прикраси від римських богів Меркурія та Венери. Ще присутні приємні рельєфи в стилі ар деко. Цю архітектурну красу дійсно варто подивитись.

Під номером дев’ять розташований колишній будинок поштових службовців. Будівля була створена талановитим архітектором Адольфом Віктором Вайссом ще 90 років тому. В радянські часи тут існував будинок культури та діяв кіноклуб

Взагалі по вулиці Японській варто просто пройтись. Це одна з тих вулиць Львова, де ти відчуваєш велику вікову історію. А для того щоб ще більше поглинутись в японську культуру, варто їсти суші саме тут.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України