Здоров'я

Що робити, якщо заклало вуха при нежиті

Проблема, коли при розвитку застуди і нежиті закладає вухан, поширена. Це річ неприємна, і закономірно постає питання: якщо закладає вухан при нежиті, що робити і як боротися з дискомфортом?

Заклало вуха від нежиті: основні причини

Перш ніж розглядати питання про екстрену, невідкладної допомоги, лікування, варто розібратися в тому, що може провокувати закладеність вуха при нежиті. При розвитку запалення в носових ходах і пазухах набряклість може вражати євстахієву трубу — її стінки будуть звужуватися і призводити до відчуття закладеності.

Що робити, якщо закладає вуха при нежиті

Якщо не почати вчасно лікувати, може розвиватися запалення євстахієвої труби, часткова або повна втрата слуху

Заклало вуха від нежитю: що робити в першу чергу?

В арсеналі народної практики існує кілька прийомів, які допоможуть на годину зняти закладеність у вухах.

В першу чергу позбавтеся від слизу, просто висякавшись, промити носові ходи соляним розчином. Якщо ж заклало вуха після такого промивання, на час відмовтеся від такого способу очищення носових ходів, замінивши на судинозвужувальні спрей і краплі.

Не менш простий і дієвий спосіб — стисніть ніс і при цьому спробуйте видихнути до того, як ви почуєте неголосний бавовна. Це дозволить на якийсь час зняти закладеність, але не скасовує візит до лора.

Спробуйте масаж: протягом 15 хвилин помасажуйте вуха і ніс, приділяючи особливу увагу масажу області за вушною раковиною і кріл носа.

Правильний підхід до лікування — запорука здорових вух

Що робити, якщо заклало вуха при нежиті: лікуємо закладеність вух медикаментами

Говорячи про те, що робити, якщо заклало вуха при нежиті і коли прості прийоми не допомогли, варто вдаватися до допомоги медикаментів.

Закапайте судини краплі в ніс — це дозволить зняти набряклість у носових шляхах і пазухах і тим самим знизити тиск на євстахієву трубу, поліпшуючи їх прохідність і, відповідно, слух. Але в цьому відношенні варто пам ” ятати: це тимчасове полегшення, яке не замінить повноцінний курс лікування, призначений лікарем.

Закапайте у вухо спеціальні краплі — це може бути отінум, софрадекс, альбуцид, які мають протимікробну ефектом, знімаючи запалення і набряклість.

Можна зігріти вухо за допомогою спиртового компресу — просто просочити складену в кілька шарів марлю підігрітим спиртом і прикласти його до вуха на кілька годин.

У будь-якому випадку при розвитку закладеності вуха при нежиті обов’язково відвідайте отоларинголога, що дозволить не допустити розвиток серйозних ускладнень і повної втрати слуху

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України