Рано чи пізно у кожного підприємця виникає потреба поставити на контроль свої витрати та доходи за допомогою програмного забезпечення. Як відомо, автоматизація магазину збільшує рентабельність на 30-50%. Крім цього, з’являється можливість покращити якість роботи продавців та обслуговування в цілому.
Автоматизація: що це таке і як влаштована
Автоматизація магазину роздрібної торгівлі – це делегування ручної роботи. Достатньо всього лиш одноразово налаштувати процес, після чого програма буде виконувати поставлені задачі з урахуванням особливостей бізнесу.
Обладнання з каси, складу, торгового залу об’єднується в одну систему. Як правило, сервер має вигляд окремого системного блоку який знаходиться у кабінеті керівника, або бухгалтера. На його жорсткому диску встановлений сервер та торгова система.
Якщо магазин має всього лиш одну касу, то касовий сервер встановлювати не обов’язково. Його базовий функціонал буде розподілений між касовою та торговою програмою.
Як обрати програму для автоматизації магазину
Не кожен підприємець готовий часто змінювати програмне забезпечення. Виходячи з цього краще одразу зробити правильний вибір, який допоможе не просто не думати про технічні моменти, але й розвивати свій бізнес.
Невдалий вибір програми для автоматизації магазину стане причиною вибору неправильного обліку. Власник бізнесу може придбати дорогий касовий апарат, зчитувач штрих-кодів, ваги та інше обладнання, але не досягнути поставлених цілей. Через місяць два стане зрозуміло, що продажі не збільшилися й загалом торгівля не приносить бажаного прибутку.
Сьогодні існує безліч програм для автоматизації. Однак перед вибором варто звернути увагу на наступні нюанси:
-
При площі магазину до 100 м кв. Краще придбати обладнання для автоматизації програми одного магазину.
-
Якщо це мережа магазинів з наявністю декількох торгових точок понад 100 м кв. Варто придбати для роботи додатковий функціонал, який дозволить не просто працювати з одним магазином, але й виконувати переміщення товару й інші важливі завдання.
Також варто на етапі вибору програного забезпечення вирішити для себе, які завдання повинна виконувати програма. Наприклад, полегшити процес інвентаризації, допомагати в роботі з вагами й т.д. Розуміння всього цього допоможе зробити правильний вибір.
Яке обладнання необхідно встановити?
Автоматизація магазину здійснюється за допомогою обладнання. Знадобиться:
-
POS-система. Це комп’ютеризований варіант касової системи. Він дає можливість пришвидшити обслуговування і мінімізувати помилки зі сторони продавця. До даного обладнання підключається вся інша техніка.
-
Дисплей покупця. Показує операції по придбанню на екрані.
-
Касовий монітор. Показує торгові операції й дозволяє продавцю здійснювати управління ними.
-
Клавіатура. Інноваційні моделі обладнані функцією зчитування карт для ідентифікації касира. Як правило, захищені від механічних пошкоджень.
-
Грошовий ящик. Крім відділу для коштів, деякі моделі обладнані місцем для чеків. Можуть відкриватися ключем, або ж за допомогою комп’ютерної програми.
-
Сканер штрих-кодів. Допомагає набагато швидше обслуговувати покупців.
-
Фіскальний реєстратор. Встановлюється в обов’язковому порядку і працює за загальною схемою оподаткування.
-
Принтер етикеток. Використовується для друкування цінників.
-
Термінал для збору даних. Допоміжне обладнання, яке допомагає пришвидшити процес інвентаризації та приймання товару.
Вибір торгового обладнання напряму залежить від розміру торгової точки. Для автоматизації невеликого за площею магазину не знадобиться все дане обладнання. В такому випадку купують базову техніку, для розв’язання поставлених задач.
Висновок
В сучасних реаліях автоматизація магазину з використанням програми є обов’язковим процесом, який необхідний для розвитку бізнесу. Саме тому до даного процесу необхідно ставитися з відповідальністю. Правильно підібрана програма та обладнання допоможе обслуговувати значно більше покупців, що обов’язково приведе до зростання прибутків торгової точки.