Новини

Що буде, якщо не платити кредит?

Йтиметься про одне з найбільш гострим питанням, як для заставних так і беззаставних позичальників. Платити чи не платити кредит? Чіткої відповіді на це питання немає. Але для розуміння оптимального варіанту для позичальника, потрібно розглядати питання виключно з юридичної точки зору.

Що буде, якщо не платити кредит 3 роки (відгуки)?

Згідно з чинним законодавством, якщо минув термін кредитної давності 3 роки з часу закінчення дії договору з кредитування. Банк не має права вимагати з вас гроші, а ви маєте право не платити борг. Наприклад. Ви взяли Кредит 1 листопада 2012 року. Термін дії договору з виплати кредиту закінчилася 1 листопада 2015 року, тоді термін кредитної давності, коли ви нічого нікому не винні, наступає 1 листопада 2018 року.

Як не платити кредит в Україні, якщо термін кредитної давності не минув?

Відповідно до Закону України, якщо фізична особа бере заставний або кредит без застави, то ця людина бере на себе всі зобов’язання, прописані в двосторонній угоді:

  • про процентну ставку;
  • про щомісячні суми;
  • про валюту.

Якщо передбачаються в договорі штрафні санкції, пеня за будь-які порушення боку позичальника, то підписуючи договір, ви погоджуєтеся з усім написаному. До того, як ви брали і підписували договір потрібно уважно ознайомитися з усіма пунктами документа від початку до кінця.

З точки зору закону, позичальник який не платить, в більшій мірі неправий. При цьому неважлива складність економічної ситуації в країні, і скачки долара.

Слід розглядати дане питання з іншого ракурсу. Якщо можете оплачувати взятий кредит, значить платити потрібно. Оскільки ви підписалися під договором. Навіть, якщо вам матеріально важко, і ви оплачуєте кредит з останніх сил, на превеликий жаль, кредитор не піде на поступки боржнику, і не послабить процентну ставку по платежу. Вам потрібно оплачувати відсотки, як прописано в договорі, або просто припиняєте платити, щоб кредитор звернув на вас увагу.

Що буде якщо не віддавати кредит?

Якщо ви не здатні виконувати зобов’язання взяті на себе за підписаним договором, тоді краще припиняйте робити виплати. Оскільки відповідно до чинного законодавства України, зобов’язання взяті позичальником на себе, є двосторонніми.

Тобто ви несете зобов’язання перед кредитором. Але позичальник, як цивільна особа, має право вказати на суттєві об’єктивні нюанси в підписаному договорі, на які не було звернуто увагу в момент взяття позики. Якщо позичальник не згоден з певними пунктами договору. Те, теоретично, він може виставити претензію кредитору (банку або мікрофінансової організації) про несправедливість тих чи інших пунктів договору.

Якщо кредитор проігнорує ваші вимоги, а він, швидше за все, це зробить, тоді звертайтеся з позовом до суду, щоб домогтися своїх прав.

Але для того, щоб дізнатися, чи порушили ваші громадянські права чи ні, рекомендується звернутися до юридичного фахівця, щоб він провів детальний аналіз підписаного документа.

Чи можна законно не сплачувати кредит?

Якщо у вас немає зачіпок, але не можете оплачувати кредит, вас захищає Закон України. Відповідно до Цивільного Кодексу України, кредитні взаємовідносини з банком або фінансовою організацією несуть добровільний характер. Тому кредитор може як поступитися вам частину кредиту, простивши її, так і закрити очі на весь борг в цілому. Завдання полягає в тому, щоб він захотів це зробити.

Якщо ви не може заплатити, і ніяк не можете домовитися з кредитором і такі спроби були у вас. Тоді просто перестаньте виплачувати борг. Кредит повинен бути введений в проблему, щоб кредитор побачив вашу неплатоспроможність. Тоді ви можете добитися поступок в судовому порядку або добитися для себе рішення вашу користь шляхом переговорів зі контрагентом.

Підведемо підсумки

Якщо ви можете виплачувати кредит, робіть це. Якщо не здатні виплачувати його, то перестаньте оплачувати його зовсім. У такому випадку потрібно домовлятися з контрагентом:

Про реструктуризацію, коли знижується відсоток за рахунок продовження терміну оплати;

Про дисконті, коли частина заборгованості списується, а решта погашається одноразовим платежем;

Про реалізацію заставного майна (у випадку з заставним кредитом).

Таким чином, вам потрібно домовлятися з кредитором. Якщо шляхом переговорів не вдається вирішити питання. Вирішуйте проблему в судовому порядку на законних підставах.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України