Авторські статтіНовини

Змінюються правила в’їзду та проживання сезонних робітників в Італії

Спрощенo правила в’їзду і процедура конвертації дозволу на проживання, більш суворими стали правила відповідності житлових умов для сезонних працівників, і контроль над компаніями, які запрошують в Італію сезонних працівників, але потім не наймають їх.

 

В газеті “Офіційний вісник” опубліковано новий Законодавчий декрет D.Lsg. 203/2016, який набере чинності 24 листопада 2016 року. Він вносить поправки в частину імміграційного законодавства, що стосуються умов в’їзду та проживання в Італії громадян третіх країн, що працюють сезонними робітниками.

Познайомитися з повним текстом декрету можна за посиланням ТУТ.

Сектори зайнятості

У постанові вказується, що іноземці можуть бути зайняті в якості сезонних працівників тільки в секторах “сільського господарства, готельному і туризму”.

Багаторічний дозвіл на в’їзд в Італію

Крім того, новий декрет дозволяє працівнику легше отримати багаторічний дозвіл на в’їзд (nulla osta pluriennalе) поза квотами декрету “флюссі”. Для цього достатньо, щоб працівник вже працював в Італії на сезонних роботах, мінімум один протягом останніх п’яти років.

Конвертація дозволів на проживання

Стає легше перетворити вид на проживання для сезонних робіт в робоче “персессо”, за умови укладення з працівником постійного або тимчасового трудового контракту. Заяву можна подавати вже через три місяці сезонної роботи.

Житло працівників

Важлива новина стосується наявності житла, що відповідає нормам закону, який роботодавець повинен забезпечити працівника. У постанові вказується, що сума орендної плати не може бути надмірною по відношенню до заробітної плати іноземного працівника і, в будь-якому випадку, складати не більше однієї третини від суми. Крім того, орендна плата не може бути автоматично зніматися із зарплати.

Гарантії для працівників

Затверджено додаткові засоби захисту, тих, хто прибуває в Італію на сезонні роботи. Якщо працівник отримує відмову в отриманні дозволу на проживання з причин, пов’язаних з роботодавцем, останньому доведеться виплатити працівникові зарплату, обіцяну за ті місяці, вказані в контракті.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України