Новини

Сергій Дейнеко зустрівся з батьками і рідними зниклих безвісти прикордонників

Сьогодні, 31 липня, в Києві Голова Держприкордонслужби Сергій Дейнеко зустрівся з батьками і рідними прикордонників, які, захищаючи Україну, зникли безвісти під час бойових дій на сході країни.

Наразі 5 військовослужбовців прикордонного відомства вважаються зниклими безвісти. Зокрема, це – солдати Сергій Мелешко, Олександр Савченко, Олександр Овчарик, старший солдат Дмитро Ушкалов та молодший сержант Олександр Топал. Усі вони 6 серпня 2014 року, рухаючись у складі зведеної колони Збройних Сил України та Державної прикордонної служби України, потрапили під щільний артилерійсько-мінометний обстріл в районі населеного пункту Дякове Луганської області.

З перших хвилин зустрічі Сергій Дейнеко наголосив рідним прикордонників, що він відкритий для відвертого і щирого спілкування. У ході бесіди рідним, серед яких були як батьки, так і близькі люди, розповіли на якому етапі проходять пошуки зниклих.

«Ми не можемо стверджувати чи загинули хлопці чи ні. З-поміж іншого перевіряється інформація про їх можливе знаходження в полоні», – зазначив очільник Держприкордонслужби.

Також відмічалося, що на сьогоднішній день робиться усе можливе, продовжуються пошуки, налагоджена робота з СБУ, волонтерами і громадськими організаціями. При цьому надходить різна інформація, яка, звісно, перевіряється. Однак на теперішній час чіткої інформації про місце знаходження хлопців немає, в тому числі й від інших структур в державі, які займаються активними пошуками зниклих.

Варто враховувати, що пошуки ускладнює ситуація з місцем, де востаннє бачили хлопців, адже нині воно перебуває під окупацією.

Сергій Дейнеко також попросив батьків не стати об`єктами шахраїв, які використовуючи горе людей, можуть заради наживи давати невиправдану надію.

«Прикордонники готові перевіряти всю наявну інформацію, яка надходитиме вам, адже це справа принципу і честі, щоб кожен прикордонник повернувся додому, до своєї родини і близьких», – сказав Голова ДПСУ.

Він додав, «я мушу з вами говорити відверто, я знаю, як це втрачати своїх побратимів, на жаль, це було, це дуже болісно і це пройшло через моє серце. Коли я кладу квіти на їх могили, я вибачаюсь перед ними, що я живий. Я дуже хочу щоб вони були живі».

Батьки ж зниклих прикордонників розповіли, що декілька сімей хлопців здали ДНК, але підтвердження того, що хлопці загинули немає. І це їм дає сили продовжувати пошуки та сподіватись, що їх сини живі.

Голова Держприкордонслужби запевнив, що зі свого боку прикордонники не полишатимуть пошуків зниклих побратимів, а ця робота лише нарощуватиметься, до якої залучатиме всі наявні ресурси і засоби.

«Поки що результату немає, але його немає як позитивного, так і негативного, що дає подальшу надію», – наголосив Голова Держприкордонслужби.

Сергій Дейнеко зустрівся з батьками і рідними зниклих безвісти прикордонниківСергій Дейнеко зустрівся з батьками і рідними зниклих безвісти прикордонників

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України