Середня зарплата в Чехії досягла рекордного рівня

У четвертому кварталі 2017 року середня місячна зарплата в Чехії («груба» — до вирахування податків) вперше в історії переступила межу в 30 тисяч крон і досягла 31 646 крон. Це на 2337 крон більше порівняно з аналогічним періодом 2016 року. Номінальне зростання поскладало 7%, а реальний (після вирахування інфляції) – 5,3%. Такі дані пятницю опублікувало Чеське статистичне управління (?S?).

Настільки істотне зростання середньої зарплати експерти пояснюють нестачею кадрів на ринку праці. У республіці найнижче безробіття серед всіх країн ЄС. Місцеві компанії охоче підвищують зарплати, щоб змінити або утримати цінних працівників. На ситуацію також вплинуло зростання зарплат у державному секторі. Він склав 13%.

Разом з тим у ?S? підкреслили, що мова йде про середню зарплату – статистичний показник, який говорить лише про загальний стан економіки. Реальний же стан справ такий, що 65% працівників отримували менше середньої зарплати. Дохід більшості (80%) працевлаштованих жителів склав від 12 до 263 51 412 крон.

Звання регіону з найвищою середньою зарплатою раніше утримує Прага – 39 173 крон. Аутсайдером є Злинский край – 28 406 крон.

Зазначимо, що середня зарплата в Чехії безперервно зростає з 2014 року. Сьогодні вона становить 67% від середнього значення по Євросоюзу.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

16 − eleven =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh