Авторські статтіЕкономіка

Середня зарплата в Чехії досягла рекордного рівня

У четвертому кварталі 2017 року середня місячна зарплата в Чехії («груба» — до вирахування податків) вперше в історії переступила межу в 30 тисяч крон і досягла 31 646 крон. Це на 2337 крон більше порівняно з аналогічним періодом 2016 року. Номінальне зростання поскладало 7%, а реальний (після вирахування інфляції) – 5,3%. Такі дані пятницю опублікувало Чеське статистичне управління (?S?).

Настільки істотне зростання середньої зарплати експерти пояснюють нестачею кадрів на ринку праці. У республіці найнижче безробіття серед всіх країн ЄС. Місцеві компанії охоче підвищують зарплати, щоб змінити або утримати цінних працівників. На ситуацію також вплинуло зростання зарплат у державному секторі. Він склав 13%.

Разом з тим у ?S? підкреслили, що мова йде про середню зарплату – статистичний показник, який говорить лише про загальний стан економіки. Реальний же стан справ такий, що 65% працівників отримували менше середньої зарплати. Дохід більшості (80%) працевлаштованих жителів склав від 12 до 263 51 412 крон.

Звання регіону з найвищою середньою зарплатою раніше утримує Прага – 39 173 крон. Аутсайдером є Злинский край – 28 406 крон.

Зазначимо, що середня зарплата в Чехії безперервно зростає з 2014 року. Сьогодні вона становить 67% від середнього значення по Євросоюзу.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

two × 2 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.