Про це написав у Твіттері білоруський журналіст і опозиційний активіст Франак Вячорка. Свою заяву він проілюстрував фотографіями людей у військовій формі з сербськими шевронами і знімками військової техніки, нібито зробленими 9 серпня в Білорусі
«Я провів невелике розслідування, схоже, що сербський “спецназ” був присутній і міг брати участь в розгоні протесту в Білорусі. У Бресті також були помічені сербські солдати», – написав Вячорка 15 серпня в Twitter .
Підхопили інформацію про «сербських найманців» в Білорусі деякі «жовті» сербські ЗМІ і деякі Telegram-канали, що пишуть про Білорусь.
Міністр оборони Сербії Александар Вулін в той же день спростував повідомлення про те, що військовослужбовці сербської армії нібито брали участь в розгоні демонстрацій в Білорусі. «Це повна брехня, повний монтаж», – заявив він в телеінтерв’ю .
Зокрема, фото військової техніки , за словами міністра, є архівними – зроблені на навчаннях, які проходили не в Білорусі і задовго до нинішніх подій.
Що стосується знімків сербських військових , то, як зазначив Вулін, дев’ять військовослужбовців сербської армії в даний час дійсно знаходяться в Білорусі, але, за словами міністра, вони перебувають на військовому полігоні, де готуються до міжнародних військових ігор.
Міністерство оборони Білорусі в своєму коментарі нагадало, що Білорусь прийме на своїй території Армійські міжнародні ігри – 2020. В одному з конкурсів – “Снайперський рубіж”, який пройде в Бресті – бере участь в тому числі і збірна Збройних Сил Сербії. У білоруському МО підтвердили: учасники сербської команди знаходяться в Білорусі, однак прилетіли в країну 10 серпня.
Глава Міноборони Сербії теж підкреслив, що сербські солдати прибули до Мінська 10 серпня (а не 9 серпня, як стверджується на підписи до фотографій, розміщених на Твіттері Франак Вячорка). Вулін стверджує: сербські військові прилетіли звичайним комерційним рейсом, не гуляли по місту, а негайно відправилися на полігон. «Наші учасники, дев’ять з них, в даний час знаходяться в Бресті, Білорусь. Вони ізольовані на військовому полігоні, де вони готуються до змагань «Снайперський рубіж»», – зазначив Вулін.
У той же час глава МО Сербії визнав, що на одній з фотографій, розміщеної в Твіттері, дійсно зображений сербський офіцер (фото 1). За словами Вуліна, це керівник снайперського підрозділу капітан Мілентій Рістіч, який разом з зі своєю командою в даний знаходиться в Білорусі і готується до військових змагань.
Як пояснив сербський міністр, Рістіч «в супроводі підполковника білорускою армії пішов на ринок, щоб купити фруктів і соку». «Це фото було зроблено жінкою, яка помітила прапор і запитала, чи не росіяни це, а білорус сказав, що це серби», – зазначив Вулін.
Глава сербського Міноборони підкреслив, що Сербія жодним чином не втручається у внутрішні справи будь-якої країни, в тому числі Білорусі.
Вулін розцінив поширення неправдивої інформації про сербських військових в Білорусі як продовження «спеціальної війни» проти Сербії, її армії і проти президента Александара Вучича.