Техно

Сербії знадобилося два роки, щоб розгорнути китайські ЗРК FK-3

Сербія ще у 2020 році закупила в КНР зенітні ракетні комплекси, які виграли боротьбу у російських С-300

Джерело: Defence Express

Наприкінці минулого року оборонне відомство Сербії оприлюднило повідомлення, в якому йдеться про те, що “була значно покращена система контролю та захисту повітряного простору” країни за рахунок оснащення повітряних сил та військ протиповітряної оборони нових китайських зенітних ракетних комплексів FK-3, які є в розпорядженні 250-ї ракетної бригади протиповітряної оборони, тобто фактично йдеться про офіційне завершення робіт із прийняття на озброєння цієї системи.

У міноборони країни не шкодують схвальних відгуків про цю систему, яка стала “ракетним щитом сербського неба”. Капітан першого рангу командир ракетної батареї Стефан Маніч відзначив, що прийняття на озброєння китайського FK-3 – це “поворотний момент у системі зенітних операцій”, відзначив “виключні завадозахищені та протиракетні заходи” та сучасні технології і “виключні вогневі можливості” у контексті здатності обстрілювати одразу шість цілей 12 ракетами.

Нагадаємо, що Сербію раніше неодноразово критикували за закупівлю зенітного ракетного комплексу в КНР ще з 2020 року – саме тоді з річного звіту діяльності сербської Jugoimport-SDPR стало відомо, що китайський FK-3 (експортна версія ЗРК HQ-22) була обрана для сербського війська, вигравши конкуренцію у російського зенітного ракетного комплексу С-300.

Це насправді було цікавим поворотом в історії, коли неофіційно у Сербії вважалося, що очевидним буде рішення закупівлі саме С-300/C-400, а самі росіяни були впевнені, що сербське військо зрештою обере С-300ПМУ-2, постачання якого мало б стартувати у 2021 році. Втім, судячи з усього, КНР змогла запропонувати Сербії більш вигідні умови щодо постачання зенітного ракетного комплексу. У 2022 стартували поставки ЗРК безпосередньо в Сербію.

Сьогодні ж закупівля китайського ЗРК для Сербії має “вигоду” в тому плані, що зараз країна зіштовхується з проблемами в обслуговуванні техніки радянського та російського виробництва, про що раніше відзначали на рівні начальника генштабу збройних сил країни.

Щодо тактико-технічних характеристик ЗРК FK-3, то він може знищувати цілі, які мають швидкість до 1000 м/c на висоті до 27 км і дальності до 100 км, у Сербії цей ЗРК захищатиме політико-адміністративні та економічні об’єкти країни “від розвідки та дій з повітряного простору”.

Відповідно до даних довідника Military Balance, станом на 2024 рік Сербія має на озброєнні чотири пускові зенітного ракетного комплексу FK-3 китайського виробництва.

Андрій Петренко

Останні повідомлення

На фронті не стихають бої, атаки росіян продовжуються

Від початку доби на фронті відбулося 121 бойове зіткнення. Наші захисники зупиняють ворога, тримають рубежі…

23 хвилини тому

Tomahawk, який би був ідеальним проти російських авіабаз РФ: чим завершився проєкт MRASM AGM-109H

Крилата ракета, що здатна повністю вивести з ладу авіабазу - звучить більш ніж цікаво, але…

34 хвилини тому

Наруга над 12-річною дівчинкою у Відні: Маск називає виправдувальний вирок “божевільним”

Ілон Маск знову звертає свій погляд на Європу - в даному випадку на Австрію. Ілон…

43 хвилини тому

Україна планує закупити ЗРК SAMP/T за рахунок заморожених російських активів в Італії

Міністерство оборони України продовжує активно працювати над зміцненням протиповітряної оборони країни. У суботу, 11 січня,…

47 хвилин тому

У Татарстані горить один із найбільших НПЗ Росії: оголошено повітряну тривогу

На території Татарстану спалахнула масштабна пожежа на нафтопереробному заводі «Танеко». ЗМІ повідомляють, що через інцидент…

48 хвилин тому

Мін’юст відновив роботу всіх основних сервісів ЄДР після кібератаки

Міністерство юстиції України відновило роботу всіх основних сервісів Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб…

52 хвилини тому