Діаспора

В Австрії Конституційний суд надав право супільному мовнику отримувати оплату з онлайн користувачів

Тис самим забезпечується нехалежність компанії суспільного телерадіомовлення та рівномірність оплати з всіх користувачів

У майбутньому потокове мовлення ORF в інтернеті більше не буде безкоштовним. Люди, які не мають телевізора чи радіо, але які дивляться чи слухають програми виключно через Інтернет, також мають платити

В даний час споживачі, які не мають радіо або телевізора, не повинні платити за мовлення відповідно до Закону про плату за мовлення і, відповідно, відповідно до Закону про ORF, також не повинні платити і за програму. Конституційний суд (VfGH) ухвалив, що той факт, що ця група користувачів нині не повинна нічого платити, суперечить конституції. Тому на запит ORF Конституційний суд скасував деякі положення закону про ORF як неконституційні. Як обґрунтування Суд зазначає, що інакше “фінансовий тягар було б розподілено значно нерівномірно” . Зрештою, фінансування через плату за програми має аспект, що гарантує незалежність суспільного мовлення. Відповідно, було важливо, щоб усі, хто бере участь у громадському дискурсі через мовлення, були включені до законного фінансування ORF.

Тепер законодавці мають час до кінця 2023 року для прийняття нової постанови.

У своїй заяві до суду ORF стверджував, що чинний стан порушує його право на свободу мовлення та рівність перед законом. Постійно зростає кількість людей, які дивляться контент ORF в мережі, і тому не платять за нього. Цей так званий “потоковий розрив” також є джерелом занепокоєння для ORF, оскільки доходи від GIS становлять близько двох третин обороту ORF, що становить приблизно один мільярд євро. Генеральний директор ORF Роланд Вайсманн лише кілька місяців тому створив робочу групу для пошуку мотивів скасування GIS та з’ясування того, як можна збільшити кількість платників.

Представник партії Зелених та NEOS вітали рішення: “На наш погляд, єдиним розумним варіантом усунення розриву в потоковому мовленні в довгостроковій перспективі залишається полегшення становища населення в сенсі скасування GIS”. Тепер законодавці “не мають жодного способу обійти введення податку з домогосподарств для всіх”.

Проте представник FPÖ зі ЗМІ Крістіан Хафенекер був “приголомшений” рішенням VfGH. “За часів рекордних податків VfGH не може вигадати нічого кращого, ніж дати ORF карт-бланш на розширення обдирання народу. Це не піддається розумінню. Громадяни мають бути врятовані від цього безславного союзу між ORF та Конституційним судом!”. Наслідком цього має стати повне скасування плати GIS. “Оце було б справжнім полегшенням для жителів Австрії”, – заявив Хафенекер.

Бернар Константинов
По материалам: https://www.heute.at/
Фото: HARALD SCHNEIDER / APA / picturedesk.com
Материалы www.austria-today.ru содержат оценки только иностранных СМИ и не отражают позицию austria-today.ru

Источник

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.