Техно

Сенат США ухвалив законопроект про прибирання орбітального сміття

Закон ORBITS мав наказати NASA ідентифікувати найбільш небезпечні шматки орбітального сміття та запровадити програму активного видалення сміття.

Сенат США прийняв закон, який зобов’язує NASA створити програму видалення орбітального сміття, але прихильникам законопроекту, ймовірно, доведеться спробувати прийняти його на наступному Конгресі ще раз.

21 грудня Сенат одноголосно прийняв Закон про орбітальну стійкість або ORBITS. Законопроект був представлений сенатором Джоном Гікенлупером (D-Colo.), головою космічного підкомітету Комітету Сенату з питань торгівлі, у вересні. Співавторами законопроекту виступили високопоставлений член підкомітету, сенатор Синтія Ламміс (R-Wyo.) разом із головою та високопоставленим членом повного комітету, сенатором Марією Кантвелл (D-Wash.) і Роджером Вікером ( Р-міс.)

Законопроект передбачає, що NASA, співпрацюючи з іншими урядовими установами та приватним сектором, має опублікувати список уламків, «які становлять найбільший безпосередній ризик для безпеки та стійкості орбітальних супутників і діяльності на орбіті». Законопроект не визначає, як розраховувати цей ризик і скільки об’єктів включати до списку.

Закон ORBITS також вимагатиме від NASA запровадити активну програму ліквідації уламків. Він присуджуватиме нагороди «за розробку технологій, що ведуть до відновлення обраного орбітального сміття», зазначеного в списку, включаючи демонстраційні місії з видалення сміття. Законопроект дозволить NASA та іншим агентствам отримати послуги з видалення сміття.

Крім положень про активне видалення сміття, законопроект вимагатиме від Національної космічної ради оновлювати існуючі урядові Стандартні практики боротьби з орбітальним сміттям з майбутніми оновленнями кожні п’ять років. Він наказує Міністерству торгівлі співпрацювати з іншими агентствами над стандартними методами координації космічного руху.

Законопроект не передбачає будь-якого конкретного фінансування для НАСА чи інших агентств для проведення активного видалення сміття чи іншої діяльності, за винятком того, що така робота підлягатиме асигнуванням. Його підтримали багато компаній і організацій, наприклад галузова група супутникового обслуговування CONFERS, яка заявила у вересневій заяві, що законопроект визнає, що очищення орбітального сміття має бути спільними зусиллями уряду та промисловості.

«Цей законопроект дасть поштовх розвитку технологій, необхідних для видалення найнебезпечнішого сміття до того, як воно виведе з ладу супутник, зіткнеться з місією NASA або впаде на землю й заподіє комусь біль», — сказав Кантвелл у заяві після ухвалення законопроекту.

«Мені дуже приємно, що наш закон про ОРБІТИ прийнято, і ми можемо почати очищати це космічне сміття», — сказав Хікенлупер в окремій заяві, додавши, що він працюватиме над тим, щоб надіслати законопроект президенту.

Щоправда, цю роботу доведеться починати з наступного року. Палата не взялася за Закон ORBITS до ухвалення законопроекту про витрати на 2023 фінансовий рік 23 грудня, останнього законопроекту, за який Палата має проголосувати в Конгресі. Прихильникам доведеться повторно представити законопроект на наступному Конгресі, який збирається в січні.

Законопроект на подібну тему також помер у палаті. Представники Дон Бейєр (D-Va.) і Дональд Норкросс (D-N.J.) представили Акт про перехід до космічної безпеки та ситуаційної обізнаності від 14 грудня 2022 року, який уповноважував би Міністерство торгівлі створити цивільну систему ситуаційної обізнаності в космосі (SSA). можливостей, те, що він зараз робить згідно з Директивою космічної політики 3, але поки що без офіційного дозволу Конгресу. Це доручило б NASA продовжити дослідження для покращення можливостей SSA.

Законопроект є «нашою найкращою спробою спрямувати міжвідомчий трафік і встановити чітко визначені ролі для ключових гравців у космічній ситуаційній обізнаності, включаючи Міністерство торгівлі та NASA», — сказав Бейєр, голова космічного підкомітету Палати представників з питань науки. , визнаючи, що ця версія була перш за все відправною точкою для роботи на наступному Конгресі. «Я сподіваюся, що це законодавство послужить потужною відправною точкою для майбутніх дискусій щодо подальшого розвитку космічної ситуаційної обізнаності».

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України