ЄС|NATO

Сенат США голосує: Україна може отримати 61 млрд доларів

Сенат США провів голосування за розгляд пакета допомоги на 95 мільярдів для України, Ізраїлю і Тайваню. Тепер Сенат має ще раз проголосувати за законопроєкт. Для його схвалення потрібно мінімум 60 голосів.

Зазначимо, що треба пам’ятати, що це ще не остаточне рішення. З цього моменту піде процес виставлення на розгляд питання допомоги ($95 млрд) Україні, Ізраїлю і Тайваню в Палаті представників США.

До речі, з цієї суми на частку України припадає $61 млрд.

Народний депутат України Ярослав Железняк у своєму телеграм-каналі повідомив:

Пройшло це перше важливе голосування з 67 з 60 потрібних голосів. Це умовно, як наше включення в порядок денний та розгляд за скороченою процедурою. Зараз йде підготовка до розгляду поправок, а потім голосування по суті. Скільки це може тривати – невідомо.

В теорії, це може бути і навіть на наступному тижні. Але пишуть, що хочуть закінчити до пʼятниці включно.

Далі спочатку голосування за окремі правки (там потрібна звичайна більшість 50+ і фінальне голосування.

🚩Показово… що досі немає коментарів від Спікера Джонсона. Для мене це показник, що шанси потім на успішне голосування в Палаті представників є. 🧢Тим більше лідер демократів в Палаті Джефрісс вже заявив, що як тільки законопроект потрапить до Палати, то вони застосують «всі наявні юридичні методи», щоб поставити його на голосування.

17-ть з 49 республіканців проголосували ЗА. Серед них лідер у Сенаті Макконнелл та 1Шеллі Мур Капіто (Західна Вірджинія), Джона Тьюна (Південна Дакота), Білла Кессіді (Луїзіана), Лісу Мурковскі (Аляска), Роджера Вікера (Міссісіпі), Сьюзан Коллінз (Мен), Дена Саллівана (Аляска), Тодда Янга (Індіана), Мітта Ромні (Юта), Джоні Ернст (Айова), Джона Нілі Кеннеді (Луїзіана), Майка Раундса (Південна Дакота) та Тома Тілліса (Північна Кароліна). До прихильників-республіканців також входили сенатори Чак Грасслі (Айова), Джон Корнін (Техас) і Джеррі Моран (Канзас).

Демократи всі.

Берні Сандерс голосував проти через дії Ізраїлю у Газі.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України