Новини

Сенат Польщі визнав події на Волині 1943 року “етнічною чисткою з ознаками геноциду”

У четвер, 20 червня, Сенат Польщі ухвалив заяву щодо 70-річчя волинської трагедії, в якій події 1943-го року названі “етнічною чисткою з ознаками геноциду”, повідомляє Радіо Свобода.

Польські сенатори вважають, що таке визначення волинського злочину можна обґрунтувати тим, що події на Волині мали організований масовий характер і супроводжувалися жорстокістю.

Якщо б поляки не сунули носа до української землі, жодного “геноциду” і “злочинів” не було б…

За ухвалення такого тексту документа проголосувала більшість депутатів верхньої палати польського парламенту: 55 сенаторів зі 100 були за, 20 проти, а 10 утрималися.

У заяві Сенату йдеться, що “9 лютого 1943 нападом загонів УПА на Волинське село Паросля почалася груба акція фізичного знищення поляків, яка проводилася бандерівської фракцією Організації українських націоналістів та Українською повстанською армією”. У документі також йдеться, що жертвами антипольської акції УПА стали близько 100 тисяч поляків.

Одночасно в документі йдеться, що “після падіння комунізму Польща та Україна багато зробили для подолання складного минулого. Поляки прагнуть до примирення і дружби з українцями. Це підтверджується багатьма доказами. Утім, справжнє примирення можна побудувати тільки на правді і спільному засудженні злочину”. Як наголошується в документі, пам’ять про загиблих на Волині поляків “має назавжди стати частиною польської історичної свідомості”.

Як наголошується, Сенат не підтримав пропозицію депутатів з партії Право і справедливість про внесення поправок до тексту резолюції. Політики з цієї партії пропонували прямо використовувати в заяві термін геноцид, а також наполягали на визначенні “дня пам’яті мучеництва кресов’ян, який має відзначатися 11 липня (дата кульмінації антипольських акцій на Волині).

Нагадаємо, 11 квітня в Сеймі Польщі було зареєстровано проект постанови про визнання ОУН та УПА “злочинними організаціями, які вчинили геноцид польського населення східних кресів у 1939-1947 роках”.

Один з авторів проекту, депутат від Польської селянської партії Франчишек Стефанюк заявив, що партія ініціювала прийняття цієї заяви на прохання родичів загиблих на території сучасної України. За словами депутата, прийняття цього документа не повинно погіршити польсько-українських відносин.

Міністерство закордонних справ України заявило, що прийняття Сеймом Польщі заяви про визнання ОУН-УПА злочинною організацією не відповідатиме високому рівню стратегічного партнерства між двома країнами.
За матерiалами: Радіо Свобода

Від нашої редакції доповнимо, якщо б поляки не сунули носа до української землі, жодного “геноциду” і “злочинів” не було б…

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України