Авторські статтіДіаспора

Сенат Чехії закликав Бабиша піти у відставку через зловживання дотаціями ЄС на власній фермі

Сенат Чехії 15 листопада прийняв резолюцію, що закликає прем’єр-міністра країни Андрея Бабиша негайно піти у відставку у зв’язку з новим витком скандалу навколо його ферми Čapí hnízdo. Сенатори вважають, що до завершення офіційного розслідування політик не повинен очолювати уряд.

Нагадаємо, поліція вже більше року веде щодо Бабиша розслідування про зловживання дотаціями Євросоюзу. Суть справи така: розташований під Прагою фермерський комплекс Čapí hnízdo належав компанії Agrofert, якою володіє Бабиш, але в 2009 році політик переоформивши на своїх родичів. Зміна власника відкрила можливість отримання європейських дотацій на розвиток фермі, ніж її нове керівництво відразу скористалася. Однак після того як дотації були витрачені, актив знову повернувся до складу конгломерату Agrofert.

Про цьому «дивному справі» дізналися ЗМІ, і Бабишу під тиском громадськості довелося піти з посади міністра фінансів. Галас вляглася, але кілька днів тому журналісти видання Seznam опублікували сенсаційне розслідування. У ньому стверджується, що політик велів підлеглим відвезти подалі від слідства свого 35-річного сина від першого шлюбу Андрея Бабиша-молодшого, якому належить частка в Čapí hnízdo, і який міг розповісти поліції подробиці вірогідною афери.

Він проходив по справі підозрюваним, але два роки тому зник і був оголошений в розшук. Однак знайшла Бабиша-молодшого не поліція, а журналісти. З’єднання ясувалося, що він живе в Швейцарії, а деякий час до цього його проти власної волі утримували в Росії і Україні (Москві, Севастополі, Ялті, Кривому Розі).

Бабиш-молодший назвавши подію викраденням. «Батько хотів, щоб я зник», – сказавши він. Син прем’єра підкреслив, що з Чехії його вивіз російський підприємець Петро Протопопов, який є співробітником Agrofert.

«Я боюся цієї людини. Його дружина — психіатр. Вони користувалися великою довірою, і вони їм зловживали. Він сказавши мені: «Я і отець твій зробимо все для того, щоб тобі закрити», — стверджує Бабиш-молодший. Чеська прокуратура почала перевірку цієї інформації.

Сам прем’єр заявив, що ніякого викрадення не було, що його син страждає на шизофренію, і лікарі запропонували йому вибір – відправитися на відпочинок в Крим, або пройти лікування в психіатричній клініці. За словами Бабиша, син добре провів час на півострові.

«Мій син психічно хворий. Він приймає ліки і тому має жити зі своєю матір’ю в Швейцарії, а моя дочка страждає від біполярного розладу. Мій син не був викрадений, він добровільно залишив Чеську Республіку. Поліція розслідувала це питання і зробила висновок, що викрадення ніколи не було. Публікую деякі фотографії Андрея, коли він у минулому році був у Криму. Він був щасливий», — написав Бабиш в четвер на своїй сторінці в Facebook.

Колишній пілот, Андрій Бабиш-молодший визнав, що вже раніше лікувався в психіатричних закладах, але продовжує стверджувати, що в Криму його утримували насильно. Після публікації розслідування шість опозиційних партій Чехії заявили про намір ініціювати голосування про недовіру уряду.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.