Українці в Чехії

Сенат Чехії схвалив пряму фінансову допомогу підприємцям

У середу, 15 грудня, верхня палата парламенту Чехії схвалила законопроект щодо компенсації. Документ передбачає виплату фінансової допомоги індивідуальним підприємцям (OSVČ), які потерпіли від нових карантинних обмежень (локдауну для непричеплених) та режиму надзвичайного стану.

Вони мають змогу отримати по 1000 крон за кожен день дії обмежень, що перешкоджають веденню бізнесу у період з 22 листопада до 31 січня. Тобто максимальна сума бонусу становить 71 тис. крон.

Аналогічну компенсацію отримають засновники малих фірм (s.r.o.). В свою чергу, люди, які працюють за договором про надання послуг (na dohodu), можуть претендувати на компенсацію в розмірі 500 крон/день.

Міністерство фінансів також зменшить вимогу до одержувачів допомоги. Якщо раніше на неї могли претендувати лише ті підприємці, чий дохід через карантинні обмеження знизився мінімум на 50%, то тепер кордон опустили до 30%.

Порівняльним періодом будуть вважати три будь-які поспіль місяці з червня по жовтень 2021 року. Наприклад: якщо у грудні виторг підприємця становитиме 30 тис. крон, тоді як середній дохід за три місяці порівняльного періоду (наприклад, за червень, липень та серпень) становив 50 тис. крон, він зможе отримати бонус, оскільки падіння доходу перевищує 30%.

Для набуття чинності документом залишилося отримати лише підпис президента. Детальну інформацію про програму підтримки підприємців можна знайти на сайті Мінфіну.

Зазначимо, аналогічна програма діяла у Чехії минулого року та навесні цього року. Як і раніше, щоб отримати бонус, потрібно буде подати відповідну заяву – особисто у відділенні податкової інспекції, електронною поштою або на сайті фінансового управління через спеціальну форму. Подробиці відомство опублікує перед запуском програми.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України