ЄС|NATO

В Австрії та Німеччині сім’ї середнього класу платять значно вищі податки, ніж дуже багаті

В Австрії та Німеччині сім’ї середнього класу сплачують значно більше податків, ніж мільйонери та мільярдери.

Такого висновку дійшло нове дослідження німецької організації розвитку Oxfam.

Дослідження Oxfam, опубліковане в четвер, показує, що сім’ї середнього класу в Австрії та Німеччині сплачують вищу частку податків порівняно з мільйонерами та мільярдерами. Тому автори дослідження закликають до запровадження податку багатство. Приклад Швейцарії показує, що оподаткування надбагатих працює, кажуть вони.

При порівнянні країн Німеччини, Австрії та Швейцарії було розраховано ефективне оподаткування середніх сімей середнього класу, мільйонерів та мільярдерів – в Австрії, наприклад, використовувався спадкоємець Red Bull Марк Матешіц. Виходить, що системи прогресивного оподаткування у всіх трьох країнах забезпечують сильний баланс у розподілі доходів, але у міжнародних порівняннях багатство розподіляється дуже нерівномірно.

Податок на багатство у тому вигляді, в якому він існує у Швейцарії, очевидно, мало що змінює у цьому питанні, але, згідно з дослідженням, він справді створює баланс у ефективному податковому тягарі. У той час як доходи середнього класу складаються здебільшого з доходів від роботи, частка доходів мільйонерів становить лише від 10 до 20 відсотків, а у надбагатих — менше одного відсотка.

Згідно з розрахунками, середня сім’я середнього класу з усіма податками та внесками, включаючи внески роботодавця, в Австрії та Німеччині має ефективний податковий тягар у розмірі 42 та 43 відсотків валової заробітної плати роботодавця відповідно. Навпаки, модельні мільйонери в Австрії платять лише близько 30 відсотків, у Німеччині — 29 відсотків, а модельні мільярдери платять лише близько 26 відсотків податків.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України