Новини з Австрії

Через підняття податків в Австрії ціни на паливо можуть піднятися до 2 євро за літр

Конфіденційні документи підтверджують, що федеральний уряд планує круто підняти податок на CO2. Ціни на бензин та дизпаливо зростуть відповідно.

Із запровадженням минулого року «податку на CO2» ціни на пальне зросли на 9,9 цента (дизель) та 8,6 цента (бензин) за літр. Згідно із секретними документами міністерства клімату, які є у розпорядженні австрійського журналу новин «Профіль», це був лише перший, маленький крок. Податок на CO2 має бути збільшений більш ніж удвічі з 55 євро до 120 євро. У 2030 році ціна має становити навіть 240 євро.

В австрійькому Мінприроди розглядаються інші радикальні заходи. У майбутньому у всіх великих містах може бути щомісячний «день без автомобілів», двигуни внутрішнього згоряння можуть бути заборонені для нових реєстрацій вже у 2027 році, а обмеження швидкості можуть бути знижені.

Причина цього в тому, що Австрія важко досягає цілей ЄС, встановлених у 272-сторінковому «Національному плані з енергетики та клімату» (NEKP), прийнятому в 2019 році. Він передбачає скорочення викидів парникових газів на 36 відсотків до 2030 року порівняно з рівнем 2005 року. У 2021 році ЄС знову посилив цілі щодо захисту клімату, і тепер країна має скоротити свої викиди на 48 відсотків.

Але реальність далека від цього. Навпаки: Інститут економічних досліджень Wifo навіть чекає знову плюс до 2024 року. На думку експертів Рахункової палати, компенсаційні виплати за купівлю сертифікатів на викиди на суму понад дев’ять мільярдів євро перебувають під загрозою.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України