Новини з Австрії

В Австрії найближчим часом буде доступна російська вакцина Sputnik V

Канцлер Австрії Себастьян Курц заявив, що переговори про закупівлю вакцини Sputnik V підійшли до завершення

За словами федерального канцлера, переговори щодо контрактів на використання вакцини «де-факто підійшли до кінця». «Покупка для нас в Австрії стала можливою», – заявив Курц журналістам в суботу. Мільйон доз вакцини стане «додатковим прискоренням» для австрійської кампанії вакцинації.

Але чи піде уряд Австрії в поодинці на ризик? Потрібна постанову Міністерства охорони здоров’я, засновану на Законі Австрії про лікарські засоби.

Маркус Цайтлінгер, глава Університетської клініки клінічної фармакології MedUni Wien, виступив проти. Спроба зарезервувати вакцину – це добре. Однак він виступає проти застосування в Австрії без схвалення EMA. Це означало б, що «уряд і міністр охорони здоров’я беруть на себе велику відповідальність»

Після кризи Курц хоче задати питання в Європі, що можна було б зробити по-іншому, щоб бути такими ж швидкими, як США і Великобританія, з точки зору як закупівель, так і затвердження вакцин.

Тим часом розкол між Росією і ЄС стає очевидним

На думку Росії, Британія і ЄС скористаються тиском фармацевтичного лобі і геополітичними інтересами, щоб створити цілеспрямований настрій проти Sputnik V. Високопоставлене анонімне джерело в Кремлі попередило про широкомасштабні кампанії США і їх союзників проти російської вакцини. У цьому замішані (заборонений в Росії) Фонд Сороса, інформаційне агентство Reuters і BBC. Було сказано, що їх мета – підтримати вакцину Pfizer. В ЄС щодня проводиться організована кампанія у ЗМІ, яка критикує Sputnik і політизує схвалення EMA.

З цієї причини Москва вирішила відсунути ЄС і вести переговори з окремими державами

З огляду на, що кампанія вакцинації ЄС зайшла в глухий кут, план має хороші шанси на успіх. Завдяки діяльності Російського фонду прямих інвестицій (РФПІ), Росія вже змогла поставити свої вакцини більш ніж в 20 країн. Говориться про схвалення вакцини майже в 60 країнах по всьому світу. Фонд фінансував розробку «Супутника V» і займається збутом вакцини за кордоном.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України