Право

СБУ затримала у Херсоні колаборантку з партії регіонів, яка погрожувала розстрілом за відмову «голосувати» на псевдореферендумі

Служба безпеки викрила ще одну ворожу поплічницю у ході стабілізаційних заходів у звільненому Херсоні. Зловмисницею виявилась жителька обласного центру, яка входила до складу місцевого осередку партії регіонів.

Про це повідомили в СБУ.

Після захоплення міста вона добровільно пішла на співпрацю з ворогом і запропонувала свою допомогу у війні проти України.

За це отримала російський паспорт і «призначення» до лав окупаційної адміністрації рф. Там вона очолила створену агресором «дільничну виборчу комісію».

Перебуваючи на «посаді», колаборантка виконувала завдання москви щодо організації та проведення незаконного референдуму у тимчасово захопленій частині півдня України.

Для цього розгорнула широку агітаційну кампанію на підтримку фейкового плебісциту на території одного з районів міста.

Зловмисниця особисто закликала людей прийти на «дільниці» і «проголосувати» на користь країни-агресора.

Крім цього, вона особисто обходила приватні домоволодіння і вимагала від людей поставити потрібну «відмітку в бюлетенях».

У разі відмови одразу «зверталась» до озброєних рашистів, які її супроводжували.

У таких випадках окупанти вривалися в оселі громадян і погрожували розстрілом.

Після звільнення Херсона колаборантка намагалась бути «непомітною» і таким чином уникнути правосуддя.

Однак, співробітники СБУ все одно викрили її та затримали. У зловмисниці виявлено паспорт громадянина рф і партійний квиток проросійської партії.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили фігурантці про підозру за ч. 2 ст. 28 та ч. 5 ст.111-1 (колабораційна діяльність, участь в організації та проведенні незаконних виборів та/або референдумів на тимчасово окупованій території, вчинене за змовою групою осіб) Кримінального кодексу України.

Суд обрав міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України