Право

СБУ затримала у Дніпрі рекетирів, які викрадали людей та «вибивали» з них гроші

Служба безпеки нейтралізувала злочинне угруповання, яке тероризувало і намагалося тримати в страху підприємців Дніпропетровщини.

Зловмисники вимагали гроші з представників малого та середнього бізнесу за «безперешкодну» господарську діяльність у прифронтовому регіоні.

Щотижнева сума «данини» залежала від сфери підприємництва, його масштабів та прибутковості.

У разі відмови платити рекетирам, вони починали погрожувати фізичним насильством та «повільною» смертю. Якщо це «не спрацьовувало» – викрадали потерпілих, вивозили їх у безлюдну місцевість та били.

Також погрожували «конфіскувати» приватне майно постраждалих та розправитися з їхніми сім’ями.

Задокументовано факт «вибивання» фігурантами майже одного мільйона у гривневому еквіваленті з місцевого бізнесмена.

Зловмисники вивезли чоловіка на околицю обласного центру, а потім тримали його в автомобілі та погрожували фізичною розправою, якщо «не розрахується».

Співробітники СБУ затримали рекетирів після отримання першої частини неіснуючого боргу у розмірі 100 тис. грн.

Очільник банди намагався переховуватись від правоохоронців після затримання спільників, але це йому не вдалося. СБУ встановила його місцезнаходження і затримала.

За даними слідства, учасники угруповання входили до сфери впливу відомого кримінального авторитета і позиціонували себе як «силове крило» в його злочинній ієрархії.

Під час обшуків у помешканнях затриманих вилучено мобільні телефони та чорнові записи із доказами незаконної діяльності.

Також виявлено гроші, ймовірно одержані злочинним шляхом.

Наразі організатору банди і двом її активним учасникам повідомлено про підозру за ч. 4 ст. 189 Кримінального кодексу України (вимагання, вчинене організованою групою в умовах воєнного стану).

Вони перебувають під вартою. Тривають невідкладні комплексні заходи для затримання і притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до діяльності угруповання.

Зловмисникам загрожує до 12 років тюрми.

Служба безпеки України

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України