Служба безпеки України затримала у Кропивницькому чергового агента рф, якого підозрюють у підготовці нових ракетно-дронових ударів по об’єктах паливно-енергетичного комплексу у центрі України.
За даними слідства, серед основних цілей, які куратор із рф визначив підозрюваному, були місцеві нафтобази, склади пально-мастильних матеріалів та опорні електростанції. Завданням агента було виявити ці об’єкти, зафіксувати їх на відео і передати координати для подальших атак.
Для збору інформації чоловік об’їжджав обласний центр та прилеглі райони на власному автомобілі. Окрім того, він відстежував бойові позиції української ППО, а також наслідки попередніх обстрілів.
У СБУ встановили, що підготовкою ударів займався завербований російськими спецслужбами місцевий ухилянт із прокремлівськими поглядами. Він отримав агентурний інструктаж від куратора з рф і додатково вивчав матеріали з розвідки за посібниками російських військово-навчальних закладів, знайденими в Інтернеті.
Кіберфахівці та слідчі СБУ викрили фігуранта, задокументували його дії та затримали за місцем проживання. Під час обшуку вилучено смартфон із доказами співпраці з ворогом.
Слідчі повідомили затриманому про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України — державна зрада в умовах воєнного стану. Він перебуває під вартою, йому загрожує довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.
Комплексні заходи проводили співробітники Управління СБУ в Кіровоградській області під процесуальним керівництвом обласної прокуратури.
Джерело: Служба безпеки України
