Право

СБУ висунула звинувачення комбригу рф за використання хімічної зброї на Донеччині

СБУ звинувачує командира російської бригади у застосуванні забороненої хімічної зброї

Служба безпеки України підозрює комбрига з рф у застосуванні хімічної зброї проти захисників Донеччини, зокрема газових гранат у грудні 2023 року.

Наказ на використання хімзброї

СБУ зібрала докази проти полковника Романа Шкроби, командира 123-ї мотострілецької бригади з південного округу рф, який віддав наказ підлеглим на застосування газових гранат К-51 та РГ-Во проти українських сил.

  • 20 грудня 2023 року – дата наказу на застосування хімзброї.
  • Застосовано газові гранати К-51 та РГ-Во.
  • Ціль – прорвати оборону українських військ під Спірним.

На основі зібраних свідчень, полковнику оголошено про підозру за частиною 2 статті 28 та частиною 1 статті 438 Кримінального кодексу України.

Контекст попередніх розслідувань

За процесуальним керівництвом Офісу Генерального прокурора триває розслідування цього випадку. Раніше, у грудні 2024 року, СБУ також висунула підозру російському генералу Ігорю Кіріллову, начальнику військ радіаційного, хімічного та біологічного захисту.

Джерело

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України