Право

СБУ ліквідувала ще 4 канали втечі «ухилянтів» за кордон: серед затриманих – власниця приватної клініки

Служба безпеки ліквідувала ще чотири канали нелегального виїзду за кордон українських громадян призовного віку.

Організатори оборудок пропонували військовозобов’язаним своє сприяння у незаконному перетині кордону з підробленими документами або в обхід контрольно-пропускних пунктів.

Вартість таких «послуг» становила від 2 до 15 тис. дол. Сума залежала від регіону і терміновості виїзду.

🔹 Так, у Дніпрі:
викрито місцевого жителя, який «на замовлення» підробляв довідки про непридатність до військової служби за станом здоров’я.

🔹 У Чернівецькій області:
задокументовано протиправну діяльність пастора однієї з протестантських церков. Разом із двома спільниками він допомагав «ухилянтам» тікати до Молдови через так звану «зеленку».

🔹 На Черкащині:
повідомлено про підозру директорці приватної клініки. Посадовиця безпідставно оформляла своїм «пацієнтам» пакет документів, що засвідчував нібито наявність у них тяжких захворювань.

Потім такі «довідки» подавали до розгляду військово-лікарської комісії.

🔹 В Одеській області:
ліквідовано ще один канал нелегальної міграції. Зловмисники пропонували своїм клієнтам «приховані» маршрути перетину кордону в Болградському районі.

За всіма викритими фактами тривають розслідування для встановлення всіх обставин злочинів та притягнення винних до відповідальності.

Комплексні заходи проводили співробітники СБУ в Дніпропетровській, Одеській, Черкаській та Чернівецькій областях спільно з Національною поліцією за процесуального керівництва органів прокуратури.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України