Служба безпеки заблокувала ще 14 схем ухилення українських громадян від мобілізації в умовах війни.
У результаті слідчо-оперативних дій повідомлено про підозру 34 організаторам незаконної діяльності.
Вони пропонували військовозобов’язаним виїхати за кордон на підставі фіктивних документів або в обхід контрольно-пропускних пунктів.
Вартість таких «послуг» становила від 2 до 13,5 тис. дол. Сума залежала від регіону проживання «клієнта» і терміновості втечі.
🔹 Так у Запоріжжі:
співробітники внутрішньої безпеки СБУ викрили злочинне угруповання, яке спеціалізувалось на незаконному оформленні групи інвалідності для чоловіків призовного віку.
Серед підозрюваних – лікар місцевої приватної клініки і троє його спільників.
🔹 На Вінниччині:
викрито п’ятьох жителів обласного центру, які фальсифікували довідки військово-лікарської комісії, тимчасові посвідчення військовозобов’язаних та інші документи.
Для цього використовували підроблені печатки і штампи різних держустанов та приватних організацій.
🔹 У Дніпрі:
затримано трьох мешканців міста, які допомагали ухилянтам отримати фальшиві медичні довідки щодо непридатності до військової служби.
🔹 У Кіровоградській області:
нейтралізовано злочинну діяльність представників одного з місцевих благодійних фондів. Вони пропонували військовозобов’язаним виїхати в ЄС «під маскою» водіїв гуманітарних перевезень.
Для цього зловмисники вносили недостовірні відомості до електронної системи «Шлях».
Ще 10 фактів переправлення ухилянтів за кордон викрили співробітники військової контррозвідки СБУ. Ці схеми діяли у Волинській, Закарпатській, Одеській та Чернівецькій областях.
Наразі фігурантам повідомлено про підозру за ст. 332 Кримінального кодексу України (незаконне переправлення осіб через державний кордон України).
Тривають розслідування для притягнення винних до відповідальності.
Слідчо-оперативні дії проводили спільно з Національною поліцією за процесуального керівництва органів прокуратури.