Авторські статті

Сазонов: Яку б ціну на нафту Москва не запропонувала – до неї саудити дадуть знижку

Люблю хороші новини під вихідні. На тлі загальної депресії з приводу карантину вони особливо потрібні. І коли РФ отримує буквально по самому хворому місцю, та ще з несподіваного боку – приємно подвійно. Так ось, в четвер ціни на російську нафту досягли дна. У п’ятницю відштовхнулася, але раптом знизу постукали. І гостинно відчинили люк. Тому що крім ціни на нафту взагалі, є і ціни на російську. Не вірите? Росіяни теж не вірили.

Але так вийшло. Коли ціни на ринку падають, а твою нафту ще й оголошують зайвою

Так, ось таке партнерство заради миру. Цього разу Кремлю дісталася роль пасивного партнера. Подивимося, як вони поєднають розповіді про велич з мозолями на колінах і ліктях …

Про це повідомив Кирилл Сазонов

Отже, в четвер ціна російської нафти Urals для північно-західної Європи обвалилася до мінімуму з лютого 2002 року! Вартість бареля знизилася до 18,64 долара, повідомляє агентство Argus Media. Таким чином, знижка до еталонної марки Brent досягла 4,18 долара за барель. Нижче двадцятки за бочку – це вже катастрофа. Як в анекдоті, що скоро чиста бочка буде коштувати дорожче бочки з нафтою. Потім ситуація ніби як трохи виправилася. З відкриттям торгів 19 березня світові ціни на нафту почали підніматися. Ціна на північноморську нафтову суміш марки Brent виросла на 15,39%. Вартість травневих ф’ючерсів на Brent склала 28,71 доларів за барель.

Але в Кремлі рано раділи і ось чому

За даними агентства, зниження відбувається на тлі рішення нафтової компанії Саудівської Аравії Saudi Aramco різко скоротити «контрактні ціни на квітневі партії». І якби ж то просто знизили – вони безпосередньо прив’язали знижки … до російських пропозицій. Saudi Aramco пропонує свою нафту зі знижками 5 – 10 доларів за барель до російської Urals. Як писало агентство Reuters, Саудівська Аравія спеціально націлилася на традиційних покупців російської нафти в Європі в спробі відібрати у Росії ринкову частку. Я поганий художник, ще гірший фахівець з комп’ютерної графіки, так що не буду навіть витрачати час, щоб намалювати величезну попу на весь екран. Але повірте мені – для РФ вона виглядає саме так, як цей абзац. І для підтвердження – шматочок свіжої інформації з ринку.

У понеділок агентство Рейтерс повідомило про те, що китайська нафтова компанія CNPC відмовилася купувати нафту у російської держкомпанії. Послалися на ймовірні американські санкції в травні, але … відмовилися від березневих і квітневих поставок. Пішли до саудівським постачальникам. Кількість угод по російської нафти уралс в останні два тижні було мінімальним. Але це якраз той випадок, коли дно виявилося зі стуком знизу. Зрозуміло , що король Саудівської Аравії не намагається покарати РФ за погану поведінку в Криму і на Донбасі. Нічого особистого взагалі – просто бізнес і боротьба за ринки. Так навіть надійніше, до речі.

Яку б ціну Москва не запропонувала – до неї дадуть знижку. Запасів за ціною і обсягів вистачить. Так що – вірною дорогою йдуть сусіди. Вірніше, туди їм і дорога.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України