Авторські статті

Саудівська Аравія заявила про досягнення військових цілей в Ємені

   Коаліція арабських країн на чолі з Саудівською Аравією припиняє бомбардування позицій хуситыв в Ємені, інформує nv.ua

Рішення прийнято у зв’язку з досягненням військових цілей операції Рішучий шторм, повідомляє Deutsche Welle з посиланням на AFP. Представник коаліційного командування бригадний генерал Ахмед Ассирії заявив, що операція завершена на прохання єменського уряду і президента Мансура Хаді.

За місяць коаліція завдала близько 2 тисячі авіаударів по позиціях повстанців-хуситів.

Слідом за цим було повідомлено про початок нової операції під назвою Відновлення надії, метою якої стане захист мирних жителів, забезпечення евакуації і запобігання нових атак хуситів.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, за час активізації конфлікту в Ємені загинули понад 560 осіб, майже 2 тисячі отримали поранення, близько 100 тисяч людей змушені були залишити свої будинки.

Нагадаємо, в країні загострилося протистояння між силами, що підтримують президента Абд-Раббо Мансура Хаді і бойовиками руху Аль-Хуті, яких, імовірно, підтримує Іран.

Нестабільна обстановка в Ємені зберігається вже кілька місяців. Наприкінці січня повстанці з шиїтського руху Хуті захопили президентський палац у столиці країни Сані, домоглися розпуску парламенту, а також помістили президента Абда Раббо Мансура Хаді під домашній арешт, змусивши його подати у відставку. Хаді вдалося втекти в місто Аден на півдні Ємену, звідки він відкликав свою заяву про відставку і оголосив місто новою столицею країни.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України