Війна РФ проти України

САУ «Богдана» готують до випробувальних стрільб на відстань у 40 кілометрів

САУ 2С22 “Богдана” від підприємства Краматорського заводу важкого верстатобудування”

Українська колісна САУ «Богдана» від Краматорського заводу важкого верстатобудування готується до стрільби на дальність 40 кілометрів

З повідомлення пресслужби Генерального штабу ЗСУ стало відомо, що незабаром на державному випробувальному полігоні «Ягорлик», відбудуться стрільби артилерійської системи «Богдана» на дальності до 40 км.

Окрім того, пізніше на цьому полігоні відбудуться випробувальні пуски ракетного озброєння, які пройшли ремонт і модернізацію, – зазначив заступника начальника Генерального штабу Збройних Сил України генерал-лейтенант Радіон Тимошенко.

Попередні заводські випробування дослідного зразка вітчизняної 155-мм САУ «Богдана» відбувалися у травні, на загальновійськовому полігоні Збройних Сил України «Широкий Лан».

У межах виконання дослідно-конструкторської роботи, відбувалися вогневі випробування. Вони мали на меті перевірити реалізовані конструкторські рішення у цьому дослідному зразку артилерійського озброєння до вимог технічного завдання.

Нагадаємо, САУ «Богдана» була вперше продемонстрована у липні 2018 року, проте за цей час дослідний зразок випробовували лише шляхом гідропострілів та інертними зарядами.

Готуються випробувальні стрільби САУ «Богдана» на відстань у 40 кілометрів

САУ 2С22 “Богдана” від підприємства Краматорського заводу важкого верстатобудування”

Після проведення всіх необхідних державних випробувань та прийняття «Богдани» на озброєння очікується розгортання її серійного виробництва.

САУ «Богдана» виконана у натівському 155-мм калібрі. Розробником декларується дальність пострілу до 40 км звичайним снарядом та до 60 км завдяки застосуванню активно-реактивного боєприпасу.

Готуються випробувальні стрільби САУ «Богдана» на відстань у 40 кілометрів

Фото: РНБО України

На «Богдані» очікується встановлення повноцінної цифрової системи керування вогнем та автомату заряджання. Водночас колісна САУ виконана на шасі КрАЗ-63221, що, враховуючи процедуру банкрутства підприємства, ймовірно, зумовить перенесення бойової частини на інше високопрохідне шасі.

Зазначимо, на виставці «Зброя та безпека – 2021», яка проходила у Києві, голова Національної асоціації підприємств оборонної промисловості України Андрій Сенченко розповів, що Міноборони не випробовує САУ «Богдана» у комплексі, тобто без українських снарядів калібру 155-мм та автомату заряджання, що свідчить про затягування кінцевого прийняття на озброєння української техніки з усіма необхідними складовими.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України