Політика

Санду розкрила деталі російського плану держперевороту у Молдові

Для організації держперевороту в Молдові Кремль планує використати протести “опозиції”, в яких братимуть участь добре підготовлені молоді люди з військовою виправкою, а також громадян РФ, Білорусі, балканських країн.

Так звані протестувальники повинні будуть атакувати урядові будівлі з метою зміни влади в країні. Про це Майя Санду заявила сьогодні на прес-брифінгу з посиланням на отримані від України розвіддані, пише Newsmaker.

“План Росії на майбутній період передбачає диверсії із залученням людей з військовою підготовкою, замаскованих під цивільних осіб, для проведення насильницьких дій, нападів на державні будівлі та захоплення заручників”, – розповіла вона.

Президент Молдови повідомила, що за допомогою протестів опозиції Росія має намір здійснити держпереворот та змінити владу у Кишиневі.

“Документи, отримані від наших українських партнерів, вказують на місця та логістичні аспекти організації цієї підривної діяльності. План також передбачає використання іноземців для насильницьких дій. Наприклад, матеріали містять інструкції щодо правил в’їзду до Молдови для громадян Росії, Білорусі, Сербії та Чорногорії”, – сказала Санду.

Глава держави зазначила, що “при здійсненні плану злочинці розраховують на деякі внутрішні сили, зокрема на злочинні угруповання, такі як партія “Шор”, деяких ветеранів, колишніх співробітників правоохоронних органів та людей, відомих своїми зв’язками з Плахотнюком”.

За словами Санду, мета цих дій – “повалення конституційної та легітимної влади в Кишиневі та зміна її на нелегітимну”, проросійську, “щоб зупинити процес європейської інтеграції республіки та використати Молдову у війні проти України”.

Президент заявила, що парламент Молдови має якнайшвидше ухвалити законопроекти, які нададуть Службі інформації та безпеки, а також прокуратурі необхідні інструменти “для більш ефективної боротьби з ризиками безпеки країни”.

“Всі, хто бере участь у таких акціях і хто їх захищає, необхідно притягнути до відповідальності”, – додала глава держави.

Санду закликала громадян бути пильними та довіряти офіційній інформації, оскільки “найбільш агресивною формою атаки є інформаційна атака”.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України