Авторські статті

Самбірчани готувались зустріти «пернатих» призначенців

 Минулої середи самбірчан сколихнула  інформація, буцімто ужгородський «Беркут» їде до Києва на підмогу «своїм». Близько 80 людей мікроавтобусами та джипами мали їхати через Старий Самбір. Там встановили блокпост – перекрили дорогу. Начебто, розвернулися і поїхали в напрямку Борислава. 

Наскільки відомо, до Борислава «Беркут» не доїхав. Рвонули на Східницю. Там теж блокпости. Вони наче знову повернули на Старий Самбір. У Стрілках лісовозами перекрили трасу, вийшло багато людей зустріти «пернатих» призначенців, що виступили проти народу. Подейкують, біля с.Топільниця вони залишили свої автобуси і пішли лісом у невідомому напрямку.

За цією ж інформацією, була невдала спроба проїхати через Старий Самбір. Там їх наче зупинили. Після цього пробували «пролізти» через Самбірщину.

Журналісти «Новин Самбора» ще перед ралівським мостом побачили відчутне пожвавлення. Близько тисячі людей, полишивши усі домашні справи, роботу, вийшли на вулиці. Серед них – багато таксистів.

Вантажівка з колодами стояла майже впоперек дороги, на повороті на Ралівку. Вийшли не лише ралівчани, самбірчани допомагали селянам. Серед них помітили і священиків. Молоді люди підносили шини. Дорогу не повністю перекрили, рух транспорту був, а «народні даївці» з числа активістів перевіряли кожну машину, що прямувала з бориславського напрямку. Особливо прискіпливими були до вантажівок. Зустріли знайомих людей, які ніколи не відзначалися політичною активністю. А тут: «Не маємо права допустити підкріплення “Беркута” до Києва. Хочемо взивати до їхньої совісті, аби вони навернулися до народу…».

Людей скликали церковні дзвони. За короткий проміжок часу активістам вдалося добре підготуватись. Вмить були перекриті дороги, виросли барикади. Таку ж картину застали у старосамбірському напрямку, біля фазенди «Білаки». Барикада, правда, була більшою.

Увечері жінкам і чоловікам, які будували укріплення, подавали чай та бутерброди. Людей справді було багато, на 5-у годину ранку залишилось близько сотні. Ближче світанку небайдужі знову почали прибувати.
Розповідають, до громади вийшов Іван Білак, буцімто колишній регіонал, а може, й дотепер дійсний. Громада вимагала, щоби він покаявся і став на коліна. На що той сказав: «Бийте, але на коліна не стану!» А ковбаса від пана Білака опинилася на… канапках.

Наскільки відомо, «Беркут» до нас не доїхав. Правда, мимо проїхала машина із курми, хтось піджартував: «Глядіть, «Беркут» полетів!».

…Це дуже добре, що серед нас так багато мужніх чоловіків, готових боронити свій край, Україну. Їх зустрічаємо на вулицях міста і району з прапорами, синьо-жовтими стріч-ками і полум’яними гаслами у перших колонах. Але набагато дієвішою була б їхня присутність у Києві… Вже!!!

Андрій Жепко.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.