Новини з Австрії

З 7 квітня на трьох землях Австрії вводяться обов’язкові “вхідні” тести для відвідування магазинів

У федеральних землях Відня, Бургенланду і Нижньої Австрії торгівля закривається з Чистого четверга (1 квітня) до вівторка після Пасхи (6 квітня). Виняток становлять торгівля товарами першої необхідності. Також з 7 квітня стануть обов’язковими для покупців вхідні тести. Однак поки тільки до 10 квітня. Про це оголосили в середу ввечері міністр охорони здоров’я Рудольф Аншобер і три губернатора Міклі-Ляйтнер, Ханс Петер Доскоціль і Міхаель Людвіг.

Торгівля до кінця не приймала ці вхідні тести. Вони розцінюють їх як «вищу міру покарання». Деталі тестів (термін дії, ПЛР або антиген) ще не повідомлялися. Крім того, на підприємствах тести тепер повинні проводитися не рідше одного разу на тиждень. Маску FFP2 тепер потрібно носити у всіх закритих приміщеннях, якщо ви там перебуваєте не один.

Природно, що Райнер Трефелік, голова асоціації роздрібної торгівлі, розчарований діями. Він зажадав ввести вхідні тести для всього сектора роздрібної торгівлі, включаючи сектор продуктів харчування. Це призведе до більш високого рівня тестування, що також принесе користь іншим секторам роздрібної торгівлі. «Це було б знаком солідарності», – сказав голова торгово-промислової палати в середу ввечері.

Він також закликав галузі, які залишилися відкритими, торгувати тільки своїм профільним асортиментом, а не пропонувати іграшки або садові інструменти, наприклад. На жаль, непродовольча торгівля втратить дві третини своїх продажів від введення таких тестів. У багатьох місцях тримати магазини відкритими стане економічно невигідно. Дослідження показали, що роздрібні магазини не входять в число місць з підвищеним ризиком зараження.

«Вхідні тести в роздрібній торгівлі – це як похід у відкритий басейн в лижному костюмі. Воно звичайно захистить від холоду, але навіщо це в басейні », – сказав глава торгової асоціації Райнер Вілл.

З початку кризи близько 22 500 австрійських магазинів не працювали на термін до 90 торгових днів. За даними торгової асоціації, під час трьох локдаунів збиток склав майже мільярд євро в тиждень.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України