ЄС|NATO

Румуни не вироблітимуть модернізовану копію Т-55 – хочуть вибрати між танками Abrams, K2 або Leopard 2

Ця новина доволі вичерпно окреслює поточні тенденції в танковій індустрії Східної Європи

Джерело: Defence Express

Хоча румунський ОПК за часів “Варшавського договору” вмів виготовляти свої танки на власних потужностях, на даний момент компетенції по повному циклу виробництва бронетанкової техніки наразі втрачені, сама Румунія вважається уже “країною з кораблебудівними компетенціями”.

На цьому тлі самим румунам варто відкинути ностальгічні мрії про “виробництво власного танка”, натомість треба зосередитись на процесі закупівлі західних ОБТ типів Abrams, K2 або навіть Leopard 2, ну і на тому, яку роль в їх обслуговуванні може зіграти сучасна румунська “оборонка”. Про це пише профільний румунський портал Defense Romania.

Румунські TR-85 M1 Bizonul, ілюстративне фото з відкритих джерел
Румунські TR-85 M1 Bizonul, ілюстративне фото з відкритих джерел

 

Видання зазначає, що недавно в ефірі подкасту EuroAtlantic Objective виступав глава профільної асоціації підприємств румунського ОПК PATROMIL Віорел Маноле, і що саме він наголосив на тому, що пора відходити від ностальгійних мрій про “власне виробництво румунського танка”.

Мовляв, “виробництво румунського танка” – це “науково-фантастична тема”, яка упирається зокрема у те, що сама Румунія не має достатніх потужностей по сталеливарній промисловості, і також є дефіцит негабаритних спеціальних верстатів, які нині є у дефіциті.

Якщо уже говорити про підтримку власної оборонної промисловості, то тут глава румунської асоціації PATROMIL, що слід інвестувати в розвиток саме кораблебудівної індустрії як найбільш перспективного сегменту.

А що стосується танків, то мовляв краще тут вести справу так, що коли Міноборони Румунії обиратиме модель ОБТ для закупівлі, то треба вибирати саме так, щоб обслуговування цих машин допомогло по максимуму завантажити відповідні потужності оборонної промисловості Румунії. При цьому були перераховані самі Abrams, K2 та німецькі Leopard 2.

Abrams армії США під час навчань у Румунії, фото - US DoD
Abrams армії США під час навчань у Румунії, фото – US DoD

 

Про всяк випадок варто нагадати, що Румунія ще в грудні 2022 року заявляла варіант із можливим придбанням Leopard 2, і як бачимо, досі визначається із остаточним вибором.

Також маємо відмітити, що у цій своїй публікації Defense Romania наводить доволі цікаві цифри по румунському виробництву танків за часів “Варшавського договору”: з 1986 по 1990 рік на заводі спеціального важкого машинобудування “23 серпня” темпи виготовлення танків TR-85-800 складали по 100 машин на рік.

Вище викладені тези окрім всього іншого окреслюють загальну ситуацію в танковій індустрії Східної Європи. Оскільки окрім Румунії, маємо також Польщу, яка озброюється танками Abrams та K2 на додачу до наявних Leopard 2, по яким ведуться роботи по модернізації. В свою чергу Чехія із радянських Т-72 також поступово переходить на Leopard 2, як власне і Словаччина демонструє аналогічні плани по переозброєнню своїх бронетанкових підрозділів.

Демонстрація TR-85 M1R на експозиції BSDA 2024, фото - Janes
Демонстрація TR-85 M1R на експозиції BSDA 2024, фото – Janes

 

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України