Чеські Рудні гори включили в список всесвітньої спадщини ЮНЕСКО

На своєму засіданні в Баку ЮНЕСКО прийняла рішення включити в список всесвітньої спадщини німецько-чеський гірський масив Ерцгебирге/Рудні гори (Erzgebirge/Krušnohoří).

Він складається з 22 частин, з них 17 знаходяться на території Саксонії, п’ять — на території Чехії.

Рудні гори відомі своїми відкриттями в гірничій справі і металургії, які, починаючи з 16 століття, впливали на європейську промисловість. Тут карбували знамениті срібні монети. Вони служили зразком для доларів, рублів, крон, екю.

Як вже повідомляв «Празький Експрес», у грудні 2017 р. глава МВС Саксонії Маркус Улбиг і міністр культури Чехії Даніел Герман підписали спільну петицію про включення Рудних гір (Krušné hory) в список всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Спільна номінація готувалася з 2011 р., підготувати її допомагали фахівці, чиновники, самі громадяни, районні влади. В 2014 р. адміністративні проблем у німецької сторони подача прохання була відкладена на невизначений термін.

А вперше про можливість включення гірського масиву в знаменитий список заговорили німці, це сталося в 1998 році. Через 10 років в роботу включилися Устецький і Карловарського краю.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

4 × three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh