Українці в Чехії

Чеські Рудні гори включили в список всесвітньої спадщини ЮНЕСКО

На своєму засіданні в Баку ЮНЕСКО прийняла рішення включити в список всесвітньої спадщини німецько-чеський гірський масив Ерцгебирге/Рудні гори (Erzgebirge/Krušnohoří).

Він складається з 22 частин, з них 17 знаходяться на території Саксонії, п’ять — на території Чехії.

Рудні гори відомі своїми відкриттями в гірничій справі і металургії, які, починаючи з 16 століття, впливали на європейську промисловість. Тут карбували знамениті срібні монети. Вони служили зразком для доларів, рублів, крон, екю.

Як вже повідомляв «Празький Експрес», у грудні 2017 р. глава МВС Саксонії Маркус Улбиг і міністр культури Чехії Даніел Герман підписали спільну петицію про включення Рудних гір (Krušné hory) в список всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Спільна номінація готувалася з 2011 р., підготувати її допомагали фахівці, чиновники, самі громадяни, районні влади. В 2014 р. адміністративні проблем у німецької сторони подача прохання була відкладена на невизначений термін.

А вперше про можливість включення гірського масиву в знаменитий список заговорили німці, це сталося в 1998 році. Через 10 років в роботу включилися Устецький і Карловарського краю.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

four × three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.