Економіка

Рятувальники на Прикарпатті продемонстрували закуплену та отриману техніку. Фото

Рятувальники Івано-Франківщини показали техніку, яку придбали у 2022 році, а також ту, що отримали як гуманітарну допомогу з-за кордону.

Рятувальники отримали модульні будинки, генератори, пожежно-рятувальне обладнання.

Модульні будинки вагою 1 тонна 850 кг кожен придбали за державні гроші. Вони призначені для тимчасового проживання рятувальників, які працюють на ліквідації надзвичайної ситуації військового чи природного характеру. Всередині такого будинку є розкладні ліжка, світильники, обігрівач, санвузол, душові кабіни та умивальники. Одночасно перебувати в модульному будинку можуть до п’яти рятувальників.

Рятувальники на Прикарпатті продемонстрували закуплену та отриману техніку (фото)

Серед нового обладнання в Держслужбі з надзвичайних ситуацій області є також три дизель-генератори турецького виробництва потужністю 175 кВт.

“Вони призначені для подачі електричного струму для об’єктів критичної інфраструктури. Насамперед лікарень, військових частин, обласних військових адміністрацій, шкіл, дитячих садочків”, — каже рятувальник Юрій Капуляк.

Рятувальники на Прикарпатті продемонстрували закуплену та отриману техніку (фото)

Окрім цього, в межах державних програм у 2022 році прикарпатські рятувальники отримали 20 нових спецавтівок.

“Це — сім автоцистерн, шість аварійно-рятувальних автомобілів, паливозаправник, сідельний тягач з платформою, самоскид, грейдер. Уся техніка вже використовувалася. Зокрема, самоскидом користувалися для ліквідації ракети, що в Тлумацькій громаді влетіла у житловий будинок”, — говорить начальник Держслужби з надзвичайних ситуацій в області Володимир Чернецький.

Використовують прикарпатські рятувальники й 49 одиниць техніки, що у 2022 році отримали як гуманітарну допомогу з-за кордону. Наприклад, пожежну автодрабину заввишки з 9-поверховий будинок. Працює на ній Арсен Стефанюк.

“Вона старенька, 1987 року випуску. Має до трьох тисяч мотогодин, 600 тис. км пробігу. Його передали нам зі Словаччини. Спецавтомобіль — стійкий, бо важкий”, — розповідає рятувальник Арсен Стефанюк.

Рятувальники на Прикарпатті продемонстрували закуплену та отриману техніку (фото)

Також в технічному арсеналі рятувальників — єдиний в області пристрій для створення отворів у металевих та бетонних конструкціях.

“Внаслідок високого тиску і використання абразивного матеріалу паралельно з водою створюються отвори. До прикладу, у металевому листі товщиною 5 мм можна за 30 секунд пробити отвір для подачі води при гасінні пожежі”, — каже рятувальник Андрій Шевчук.

За словами голови обласної військової адміністрації Світлани Онищук, яка також була на презентації техніки, Головне управління Держслужби з надзвичайних ситуацій в області завдяки такому обладнанню входить до п’ятірки кращих в Україні щодо технічного забезпечення.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України