Розвиток подій в Криму дуже нагадує підготовку до російського наступу на Грузію в 2008 році

Тоді, звісно, грузинські військові допомогли росіянам, коли першими увійшли до сепаратистського анклаву – Південної Осетії, чим спровокували сердиту російську відсіч.

Однак порівняння можуть виявитися хибними.
Грузія була маленькою країною, яка глибоко дошкуляла Москві і яка не мала чим відповісти на переважну військову міць Росії.

Багато експертів вважають, що подібне повномасштабне російське вторгнення в Україні малоймовірне.

Беручи до уваги розміри України і поділи всередині країни, це могло би обтяжити Росію втручанням, яке швидко могло би перетворитися на запеклу громадянську війну. Зараз тиск з боку Росії слугує досягненню інших завдань. Україна наближається до банкрутства. Їй потрібне зовнішнє фінансування. Москва знає, що західним фінансовим інституціям доведеться відігравати певну роль.

Однак Крим – це зовсім інша справа. Для початку, російським військам зовсім не потрібно туди вторгатися – вони вже там, орендують об’єкти в української влади.

Російський тиск у Криму слугує ще й ширшим цілям Москви – нагадати новим українським керівниками, що за будь-яких майбутніх економічних і дипломатичних сценаріїв з інтересами Москви треба буде рахуватися.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

4 × 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh