Автоновини

Розумне страхування авто: укладаємо договір ОСЦПВ

Ставши власником транспортного засобу, вам так чи інакше доведеться укладати договір страхування. Сьогодні така необхідність закріплена на державному рівні. Обов’язковий страховий поліс має назву ОСЦПВ або простіше «автоцивілка». Багато водіїв укладають договір страхування автоматично, не вдаючись в його зміст, але подібний підхід таїть у собі наслідки не тільки у вигляді щорічних переплат, але й проблем у разі виникнення ДТП. Тож варто знати, що являє собою обов’язкове страхування авто та в яку копієчку воно буде обходитися щорічно.

Що таке автоцивілка і як вона діє?

Автоцивілка покриває лише один ризик – дорожньо-транспортну пригоду. До того ж вона компенсує збитки виключно третій стороні. Це обов’язково треба враховувати при укладанні договору страхування. Якщо ви бажаєте забезпечити своєму автомобілю більш розширений захист, слід додатково оформляти поліс КАСКО.

Вартість автоцивілки визначається по спеціальній формулі, яка включає багато критеріїв. Серед них:

  • вид транспортного засобу (об’єм двигуна);
  • місце його реєстрації;
  • вік та стаж водіння власника авто;
  • сфера використання машини;
  • термін дії страхування;
  • розмір франшизи.

На знижку можна розраховувати у разі безаварійного пересування протягом року. Також знизити вартість допоможе включення в договір 1% франшизи. Головне, довіритися надійній страховій компанії.

Чи передбачені пільги на придбання ОСЦПВ?

На законодавчому рівні закріплені пільгові категорії громадян, які можуть розраховувати на 50% та 100% знижку при укладанні договору автоцивілки. До першої групи належать водії пенсійного віку, інваліди другої групи, учасники війни та особи, що постраждали від Чорнобильської катастрофи (І та ІІ категорії). Повністю звільняються від придбання полісу ОСЦПВ учасники бойових дій, інваліди війни та інваліди І групи.

Щоб скористатися пільгами, достатньо пред’явити документ, що підтверджує особливий статус. У разі його відсутності, страхова компанія має право відмовити у наданні знижки. Більше подробиць можна з’ясувати у страхових агентів.

У будь-якому разі, оформлення автоцивілки обходиться набагато дешевше, ніж розмір компенсації, яку доведеться сплатити постраждалій стороні у разі виникнення ДТП. Тому не варто економити на власній фінансовій безпеці. Крім того, додатковий захист транспортного засобу ще нікому не завадив.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України