Авторські статтіЗдоров'я

Розтягування меридіанів: вправи для оздоровлення всього організму

Для усунення дисбалансу в меридіанної системі підходять вправи на розтягування. Ці вправи розроблені для посилення функціонування енергетичних систем організму за рахунок «розкриття» меридіанних шляхів, що забезпечують вільне перетікання життєвої сили.

Щодня виконуйте повний комплекс звичайних вправ або розтягування окремих меридіанів, щоб усунути в них дисбаланс. Пам ” ятайте, що ні одне з впливів, яке ви справляєте на яку-небудь частину тіла, не обходитися без певних змін у всьому організмі. При пророблення вправи на розтягування меридіанів важливо, щоб ви, приймаючи ті чи інші розтягуючі пози, не здійснювали насильства над собою.

Приймайте розтягуючі пози неквапливо, допомагаючи собі диханням і розслабляючи тіло в проміжках між кожним розтягуванням. Деякі з цих вправ здадуться більш легенями, чим інші — використовуйте це як частину самодіагностики, оскільки це несе інформацію про те, де у вашому тілі зберігається напруження і де блокована Ци. Якщо ви при цьому будете правильно дихати і виконувати вправи регулярно, то незабаром ви станете більш гнучкою, і раз від разу вам буде легше виконувати розтягуючі вправи.

Розтягування меридіанів Легенів і Товстої Кишки.

Розставте ноги трохи ширше плечей. Розведіть носки назовні. Відведіть руки за спину долонями назад. Зципіть долоні один з одним зігнутими великими пальцями і розсуньте пальці віялом як можна ширше.

Піднімаючи голову догори, зробіть вдих, подивіться в стелю. Видихніть і, не згинаючи колін, нахиліться вперед, спина при цьому повинна залишатися прямою. Не згинаючи руки в ліктях, витягніть їх вгору над головою. Наскільки це можливо, заведіть руки вперед. Почніть дихати і наповнювати своє тіло Ки: вдихніть животом і уявіть, як Ки тече від центру тіла до рук і ніг. При цьому ви відчуєте натяг вздовж заднього краю ніг, spini і рук.

Ви можете також відчути лінію натягу вздовж меридіанів Легенів і Товстої Кишки. Повільно видихніть і уявіть, як виділяється Ки, дозволяючи вашому тілу розслабитися. Повторіть дихання (вдихаючи і наповнюючи організм Ци, активуючи меридіан Легенів і Товстої Кишки, а потім видихаючи і розслабляючись) ще два або три рази. Тепер повільно повертайтеся у вихідне положення.

Растягивание меридианов: упражнения для оздоровления всего организма

Розтягування меридіанів Шлунка і Селезінки

Встаньте колінами на підлогу в позу «сейза» (коліна разом, тильні сторони стоп стикаються з підлогою), при цьому спина повинна бути прямою. Зіпріться на долоні позаду себе так, щоб пальці дивилися вперед. Вдихніть і відкиньтеся назад. Повільно видихніть і потихеньку прогніться, переміщаючи стегна вперед і вгору. Дозвольте вашій голові спокійно відкинутися назад.

Дихаєте так само, як це описано в першому вправі: вдихніть і наповніть ваше тіло Ки. Ви відчуєте лінію натягу, що проходить по передній поверхні стегон вниз до першого і іншого пальців стоп і вздовж грудної клітини вгору до горла. Це лінія натягу відповідає меридіанів Шлунка і Селезінки. Після видиху розслабтеся і повторіть вправу ще два або три рази.

Якщо вправи дається вам легко, то можна трохи ускладнити його: спробуйте сперся на підлогу або навіть повністю лягти на спину, витягнувши руки над головою. Відчуйте виникнення натягу в нижній частині spini.

Спираючись на руки, поверніться у вихідне положення. Нахиліться вперед, забезпечивши натяг в протилежному напрямку. Нещільно стиснутими кулаками постукуйте по нижній частині spini для зняття напруги, що виникає в цій області.

Растягивание меридианов: упражнения для оздоровления всего организма

Розтягування меридіанів Серця і Тонкої Кишки

Сядьте на підлогу, зігніть ноги, з’єднання єднавши стопи підошвами один до одного попереду себе. Підтягніть стопи, утримуючи їх руками, як можна ближче до пахової області. Розпрямите спину. Вдихніть, нахиліться вперед, намагаючись, щоб спина залишалася абсолютно прямій.

Растягивание меридианов: упражнения для оздоровления всего организма

Вправи стимулює меридіани Серця і Тонкої Кишки. Намагайтеся, щоб лікті, голова і коліна були як можна ближче до підлоги.

Розтягування меридіанів Сечового Міхура і Нирок.

Щоб розтягнути меридіани Сечового Міхура і Нирок, сядьте на підлогу, витягнувши ноги вперед. Випряміть спину. Стопи максимально зігніть в підйомі так, щоб пальці стоп були направлені в вашу сторону, а п’яти — вперед. Підніміть руки над головою, не розсовуючи пальців і розгорнувши долоні назовні.

Подивіться на стелю. Зробіть вдих, потім видихніть, нахиляючись вперед, намагаючись дістати до пальців стоп. Ноги в колінах не згинати.

Глибоко подихайте і відчуйте натяг, що йде від попереку вниз до щабель. Розслабте шию так, щоб ваша голова вільно схилилася до ніг. Потягніться руками вперед і відчуйте напругу в спині і руках. Це лінії меридіанів Сечового Міхура і Нирок. Повільно видихніть і повністю розслабтеся. Повторіть вправу ще два рази.

Растягивание меридианов: упражнения для оздоровления всего организма

Розтягування меридіанів Потрійного Обігрівача і Перикарда.

Без зусилля пригніть коліна якомога нижче до підлоги. Покладіть праву долоню на ліве коліно, ліву — на праві так, щоб ліва рука була попереду правої. Вдихніть і, видихаючи, нахиліться вперед.

Сядьте на підлогу, спина пряма. Схрестіть ноги перед собою так, щоб ліва нога була попереду правої. Це поза «кравця»

Розслабте шию так, щоб ваша голова вільно схилилась донизу. Переміщайте корпус вперед і вниз до щабель. Глибоко вдихніть і наповніть ваш організм Ци. У цей момент ви повинні відчути натяг, що виникає у верхній частині spini і по зовнішній поверхні рук і ніг. Розслабтеся, видихніть і повторіть цю вправу ще два або три рази.

Растягивание меридианов: упражнения для оздоровления всего организма

Розтягування меридіанів Жовчного Міхура і Печінки

Щоб розтягнути меридіани Печінки і Жовчного Міхура, сядьте на підлогу, витягніть ноги і якомога ширше розсуньте їх, але так, щоб вам було досить зручно. Спина повинна бути прямою. Не розсовуючи пальців, витягніть руки до стелі, повернувши кисті назовні. Вдихніть і потім, видихаючи, потягніться вперед до правої стопи. У момент розтягування пальці ваших ніг повинні бути спрямовані вгору, а обличчя — вперед.

Растягивание меридианов: упражнения для оздоровления всего организма

Глибоко подихайте і відчуйте лінії натягу з боків вашого тіла. Ви повинні відчути натяг уздовж бічної поверхні тієї ноги, до якої ви нахиляєтеся, і вздовж внутрішньої поверхні протилежної ноги. Повністю видихніть і відчуйте поява напруги і посилення натягу . Повторіть вправу ще раз, а потім після повернення в вихідне положення вдихніть і зробіть два таких же нахилу до лівої стопи

Растягивание меридианов: упражнения для оздоровления всего организма

Будьте здорові!

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України