Політика

Розслідувачі Bellingcat з’ясували, що на початку січня з Алмати до Женеви та Лондона вилетіли два приватні літаки

В рамках дослідження відкритої бази міжнародних перельотів FlightRadar24 журналісти Bellingcat з’ясували, що з Алмати 4 та 5 січня вилетіли два приватні літаки.

“4 січня, за 2 дні після початку протестів, команда помітила приватний літак Bombardier Challenger 604, який вилетів з Алмати до Женеви. В історії польотів цього літака містяться перельоти в різні країни Європи, в Росію, на Мальдіви та в Дубай. Однак найчастіше цей літак літає в Нур-Султан та Алмати. Подальші дослідження дозволять знайти більше інформації про цей рейс і власників літака” – повідомляє Bellingcat.

Як повідомляє Bellingcat, наступного дня інший літак приземлився у Фарнборо неподалік Лондона.

“5 січня з 10:00 до 11:00 за часом UTC літак Bombardier Global 6000 без реєстраційного номера та інших даних помітили таким, що летів у напрямку від Алмати. Літак сів в аеропорту Фарнборо неподалік Лондона, де часто сідають приватні літаки, прилітаючи до Великобританії” – пише Bellingcat.

Bellingcat заявляє, що моніторить польоти в аеропорти країни і з них, відколи 2 січня в Казахстані почалися протести. Також вони стежать за польотами з Бішкека, який знаходиться всього за чотири години їзди від Алмати.

“Здатність реального часу стежити за перельотами високопосадовців, вантажних рейсів і навіть військових у зону конфлікту і з неї може дати важливу інформацію про ситуацію, яка продовжує змінюватися. У Казахстані поширилися чутки про місцезнаходження колишнього президента Нурсултана Назарбаєва. ЗМІ стверджують, що він залишив країну із двома доньками. На даний момент такі заяви – не більше, ніж припущення. “Першим кроком для оцінки їх достовірності може стати докладна база даних перельотів”, – повідомляє Bellingcat.

Команда міжнародних журналістів розслідувачів Bellingcat створює базу даних пересування приватних літаків до Казахстану та з нього. База даних містить записи з 3 січня та оновлюється в режимі реального часу.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України