Економіка

Розширено список підприємств які можуть імпортувати та експортувати військову продукцію

Перші результати роботи польського виробництва компанії Ukrspecsystems. Фото: Ukrspecsystems

Кабінет Міністрів України розширив перелік компаній ВПК, яким надано право імпорту товарів військового призначення для потреб власного виробництва та експорту товарів військового призначення власного виробництва.

Про це передає  Голос укранською з посиланням на повідомлення Міністерства економіки України.

Відповідне рішення Уряд ухвалив на засіданні 10 лютого.

Повідомляється, що рішення уряду спрямоване на розвиток та збільшення обсягів виробництва підприємств, що виробляють різні види озброєння, зокрема, й БПЛА для потреб Збройних Сил України.

«Працюємо на перемогу, посилюючи виробничий потенціал вітчизняного військово-промислового комплексу. Ще кілька українських підприємств отримали можливість імпортувати комплектуючі для виготовлення зброї без зайвих посередників. Таким чином, це рішення спрямоване на лібералізацію ринку. Також воно дозволить суттєво пришвидшити процеси з виготовлення та постачання на фронт зброї, яка так потрібна зараз нашим захисникам», – каже Перший віцепрем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко.

Вона додала, що виробництво озброєння для потреб ЗСУ є першочерговим завданням. Також було наголошено, що наразі експорт військової продукції можливий лише якщо ЗСУ чи Міноборони повідомлять про відсутність потреби в такому типі продукції.

«Але на майбутнє це рішення відкриває можливість для українських виробників, що вже виробляють продукцію за стандартами НАТО інтегруватися в ланцюжки доданої вартості західних країн. І це важливо, оскільки вже сьогодні ми створюємо потужний кластер, який має стати рушійною силою для відновлення та інтенсивного розвитку економіки після перемоги», – зазначила Свириденко.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України