Представник Президента Володимира Зеленського у Конституційному Суді Федір Веніславський не допускає можливості визнання указу Президента про розпуск Верховної Ради 8-го скликання таким, що не відповідає Основному закону.
«Ми не допускаємо можливості визнання указу Президента неконституційним. Таких підстав не має», – заявив Веніславський.
Так, він акцентував увагу на тому, що парламентська більшість припинила свою діяльність 29 березня 2016 року після виходу з коаліції фракції Радикальної партії, і відтоді коаліція замість необхідних 226 голосів налічувала лише 216.
Веніславський також відзначив, що оскільки Конституційний Суд визнав розгляд цього подання невідкладним, рішення у справі має бути оголошене не пізніше 29 червня.
Окрім того, він додав, що будь-які запити із проханням надати списки представників коаліції ігноруються. Немає жодних фактів того, що вона взагалі працювала. Тому, ймовірно, що коаліції взагалі не існувало.
«Пан Луценко каже, що 14 квітня 2016 року знайшлися сили для створення коаліції з 227 депутатів і їм вдалося ухвалити уряд Гройсмана. Я взяв стенограму голосування. Ні персонально за посаду прем’єр-міністра, ані за склад Кабміну, починаючи від 2014 року, закінчуючи квітнем 2019-го, коаліція жодного разу не дала більшість», – зазначив Федір Веніславський.
Представник Президента в Конституційному Суді звертає увагу на повноваження коаліції.
«Я розумію, що парламент – це не коаліція. Проте вона має певні завдання, прописані в Конституції України і визнані рішенням Конституційний суд. Йдеться про внесення кандидатури прем’єр-міністра Президенту, внесення прем’єр-міністром кандидатур міністрів», – перелічує Федір Веніславський.
Представник Президента в Конституційному Суді ставити під сумнів наявність коаліції під час роботи прем’єр-міністра Володимира Гройсмана.
«Я проаналізував всі виступи Гройсмана, коли мова йшла про формування персонального складу уряду. Він жодного разу не заявивши на засіданні ВРУ, що кандидатури в Кабмін йому пропонує коаліція. Він сам це робив. Тому в мене виникає запитання, чи коаліція виконала свої конституційні повноваження? Інформація про це – відсутня», – каже представник Президента.
Він звертає увагу на те, що нардепи постійно ігнорували запити про оприлюднення списку представників коаліції.
«Вони самі не знають, який склад коаліції. Тому що офіційна інформація – відсутня. Смороду додумують різні інсинуації про позафракційних депутатів, однак коаліція – не існує. Якщо вона не подавала прем’єр-міністру кандидатів, то вона не виконувала свій обов’язок», – зазначає Федір Веніславський.
«З 2016-го до 2019 рік за жодний законопроект, який подавав уряд на розгляд парламенту, коаліція не віддала більше, ніж 226 голосів. Це означає, що вона припинила своє існування і, фактично, не виконувала свої повноваження», – додає Федір Веніславський.