Авторські статті

Розпочався збір підписів під угодою про формування коаліції. Уряд буде проголосований у четвер

Розпочався збір підписів під угодою про формування парламентської коаліції. Уряд буде проголосований у четвер вранці. Про це повідомив голова фракції “Батьківщина” Арсеній Яценюк парламентським журналістам у вівторок, 25 лютого.

Він підкреслив, що основою цієї угоди повинна стати програма дій уряду. За його словами, на порядку денному сьогодні – “стабілізація фінансової і політичної ситуації в країні, угода з МВФ, негайне розслідування всіх злочинів, реформа системи МВС і підписання угоди з Євросоюзом”: “Це наша пропозиція”.

Арсеній Яценюк також зазначив, що цей Кабмін повинен забезпечити чесні і прозорі президентські та місцеві вибори.

Він наголосив, що новий уряд буде проголосований в четвер вранці: “Є дуже чіткий графік і чіткий план, як це робити».

Арсеній Яценюк ще раз підкреслив, що новий уряд буде легітимний “не тоді, коли за нього проголосують в парламенті, а тоді, коли він отримає підтримку людей, які стояли на Майдані”. Арсеній Яценюк нагадав, що з цього питання вчора відбулося засідання з представниками Майдану, а сьогодні відбудеться наступне засідання. “Усвідомлюємо, що будуть складності, щоб поєднати і фаховість уряду, і представництво Майдану, але тут треба вибирати єдиний принцип прозорості і довіри одне до одного”.

“Закликаю політичні сили демократичного спрямування не торгуватись за посади, а боротись за країну  Усвідомлюю, як складно формувати уряд в сьогоднішніх умовах. Це – уряд не політичного представництва, а народного представництва. А політики можуть тільки юридично освятити цей уряд», – наголосив він.

«Всіх закликаю, що це не розподіл посад. Це не розподіл сфер впливу – кого представили, а кого ні. Це розподіл тільки одного – відповідальності за долю країни», – додав Арсеній Яценюк.

“Перед цим урядом будуть неймовірні виклики. І треба відверто говорити, що ті, хто ідуть в цей уряд, з одного боку, рятують країну, з іншого – вони повинні бути свідомі того, що вони чинять політичне самогубство, які фактично на доволі тривалий час ідуть з політики”, – підкреслив голова Політради “Батьківщини”.

Відповідаючи на запитання щодо представлення в майбутній коаліції Партії регіонів, Арсеній Яценюк наголосив:  “Вважаю, що в сьогоднішніх політичних умовах Партія регіонів, на якій відповідальність за ті події, що є в країні, не може бути учасником коаліції”.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України