Розпочалася спільна українсько-данська військово-транспортна операція «Північний сокіл — 2015»

Сьогодні, у відповідності до Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством оборони України та Міністерством оборони Королівства Данія у сфері авіаційно-транспортних перевезень та технічної угоди, розпочалася спільна українсько-данська військово-транспортна операція «Північний сокіл — 2015» з перевезення пального на острові Гренландія.

У рамках заходу з військового майданчика аеропорту Бориспіль до авіаційної бази «Ольборг» Королівських ВПС Данії на літаку Іл-76МД ЗС України відбула група українських авіаторів на чолі з представником авіації Командування Повітряних Сил Збройних Сил України полковником Сергієм Близнюком.

Загалом до операції «Північний сокіл», яка проходить сьомий рік поспіль, залучається близько 30 українських військовослужбовців у складі одного екіпажу та наземного інженерно-технічного персоналу бригади транспортної авіації Повітряних Сил ЗС України, що дислокується в Мелітополі. Також до складу робочої групи увійшли офіцери-координатори від Командування Повітряних Сил ЗС України.

У ході операції «Північний сокіл — 2015» українські військові льотчики планують перевезти військово-транспортним літаком Іл-76МД з авіабази ВПС США «Туле» на данську полярну станцію «Норд» на острові Гренландія близько 600 тисяч літрів пального та іншого вантажу для забезпечення життєдіяльності цієї станції, підтримання натренованості льотно-інструкторського складу до польотів по міжнародних трасах. Під час операції українські екіпажі планують виконати близько 60 польотів і провести у полярному небі більше 100 годин. Завершити проведення перевезень планується 9 травня.

Після прильоту до авіабази Королівських ВПС Данії «Ольборг» літак Іл-76МД Повітряних Сил ЗС України здійснить дозаправлення, пройде відповідні процедури огляду, завантажить необхідне обладнання і вирушить на острів Гренландія.

Необхідно підкреслити, що на острові Гренландія українські військові льотчики виконуватимуть завдання у надзвичайно складних кліматичних умовах Арктики, які визначаються низькими температурами повітря до — 50 градусів при швидкості вітру до 15-20 метрів за секунду, штормовою погодою, відсутністю наземних радіотехнічних засобів навігації та запасних аеродромів.

Міністерство оборони України

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

2 × 5 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh