Авторські статтіВійна РФ проти України

Розпочалася спільна українсько-данська військово-транспортна операція «Північний сокіл — 2015»

Сьогодні, у відповідності до Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством оборони України та Міністерством оборони Королівства Данія у сфері авіаційно-транспортних перевезень та технічної угоди, розпочалася спільна українсько-данська військово-транспортна операція «Північний сокіл — 2015» з перевезення пального на острові Гренландія.

У рамках заходу з військового майданчика аеропорту Бориспіль до авіаційної бази «Ольборг» Королівських ВПС Данії на літаку Іл-76МД ЗС України відбула група українських авіаторів на чолі з представником авіації Командування Повітряних Сил Збройних Сил України полковником Сергієм Близнюком.

Загалом до операції «Північний сокіл», яка проходить сьомий рік поспіль, залучається близько 30 українських військовослужбовців у складі одного екіпажу та наземного інженерно-технічного персоналу бригади транспортної авіації Повітряних Сил ЗС України, що дислокується в Мелітополі. Також до складу робочої групи увійшли офіцери-координатори від Командування Повітряних Сил ЗС України.

У ході операції «Північний сокіл — 2015» українські військові льотчики планують перевезти військово-транспортним літаком Іл-76МД з авіабази ВПС США «Туле» на данську полярну станцію «Норд» на острові Гренландія близько 600 тисяч літрів пального та іншого вантажу для забезпечення життєдіяльності цієї станції, підтримання натренованості льотно-інструкторського складу до польотів по міжнародних трасах. Під час операції українські екіпажі планують виконати близько 60 польотів і провести у полярному небі більше 100 годин. Завершити проведення перевезень планується 9 травня.

Після прильоту до авіабази Королівських ВПС Данії «Ольборг» літак Іл-76МД Повітряних Сил ЗС України здійснить дозаправлення, пройде відповідні процедури огляду, завантажить необхідне обладнання і вирушить на острів Гренландія.

Необхідно підкреслити, що на острові Гренландія українські військові льотчики виконуватимуть завдання у надзвичайно складних кліматичних умовах Арктики, які визначаються низькими температурами повітря до — 50 градусів при швидкості вітру до 15-20 метрів за секунду, штормовою погодою, відсутністю наземних радіотехнічних засобів навігації та запасних аеродромів.

Міністерство оборони України

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.