Новини

Розміри і будова ліжка

1Залежно від площі спального місця, ліжка бувають односпальними, полуторними і двоспальними. Якщо ви збираєтеся купити ліжко для однієї людини, то, виходячи з його комплекції і звичок, можна вибрати односпальну або полуторну модель. Якщо ж ви бажаєте вибрати ліжко для сімейної пари, то, за визначенням, ваш вибір – двоспальний варіант, великий вибір і доступні ціни можна знайти тут: 101matras.com.ua/category/krovati, також кваліфіковані працівники нададуть Вам вичерпну консультацію щодо будь-якої мебелі для домуі і вибору спальних акцесуарів.

Висота ліжка має також важливе значення. Наймодніші зараз ліжка – низькі, однак для людей похилого віку вони малопридатні, так як вставати з низькою ліжка не зовсім легко. Середня висота ліжка – приблизно 50 см, і вона підходить для більшості випадків. Є і рідкісний американський тип ліжка – 80-90 см у висоту, але з точки зору європейців, він неестетичний, хоча зручний для літньої людини.

Основні складові ліжка для спальні – каркас, основа і матрац. Більшість моделей також мають спинку і задню спинку. Спинка необхідна як опора для подушки, і, крім того, вона надає ложу затишок і естетичну привабливість. Задня ж спинка потрібна, в основному, для того, щоб під час неспокійного сну ковдра не змогло сповзти на підлогу.

Каркас – головна несуча частина ліжка, і від його міцності залежить термін служби всього виробу. Він може бути цільним (дуб, береза, хвойні породи), металевим (алюміній, титан) та виготовленим з МДФ або ЛДСП. При виборі ліжка потрібно звернути увагу на те, щоб усередині каркас мав якомога більше скріплюючих елементів (стяжок, решіток і т. д.), А особливо це стосується дерев’яних моделей і моделей з ЛДСП або МДФ.

Підстава служить для утримання матраца і кріпиться до каркасу. Вона може бути виготовлена з металевої сітки, дерев’яних пружних елементів (ламелей), рейок і пластика. Найдовговічніша підстава – металева сітка, але при виборі такої бажано, щоб сітка мала тефлонове покриття, що захищає метал від корозії і сплячого від скрипу.

Матраци бувають пружинними і безпружинні, їх також можна замовляти в інтернет магазинах, наприклад: 101matras.com.ua, у них можна знайти великий вибір і доступні ціни. Пружинні матраси мають ідеальні ортопедичні властивості, правда, у них великий розкид за ціною, що залежить від кількості пружин. Найдорожчі матраци мають близько 250 пружин на квадратний метр, причому, кожна з них відділена від решти чохлом. Безпружинні матраци виконуються, в основному, з латексної піни або пінополіуретану. Це більш бюджетний варіант, але в такому матраці повітря циркулює слабкіше. Тому влітку, коли людина виділяє за ніч близько півлітра поту, такий матрац може доставити неприємні відчуття. Якщо ви вибираєте матрац окремо, то простежте за тим, щоб він точно відповідав розміру підстави.

 

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України