ЄС|NATO

Розкрадання державного вугілля в Дебальцевому. Фото

  Україна купує вугілля в ПАР. Купує в Росії газ. До цих пір точно не відомо, чи вистачить у нас енергоносіїв, щоб підтримувати в нормальному режимі опалення в будинках до весни. А в цей же самий час у прифронтовому Дебальцевому тисячі тонн українського вугілля просто розкрадаються серед білого дня без всяких перешкод. Революція? Це було в Києві. Донбас як жив, так і продовжує жити за старими кримінальними правилами.
На залізничній станції в Дебальцевому простоює понад 200 вагонів з вугіллям. Це близько 13 тисяч тонн. Швидше за все, вугілля добуте в державних шахтах, так як приватник навряд чи кинув би свою власність на розграбування просто так. Вагони стоять на запасних коліях вже тривалий час, і кожен день піддаються нальотам місцевих кримінальних угруповань, які під дахом міліції грабують вагони і вивозять крадене вугілля вантажівками.

Близько 15% вагонів грабіжникам вже вдалося спустошити. Працюють бригади місцевих гопників. Вилазять по три людини на вагон, відкривають бічні люки, висипають вугілля на землю, потім згрібають лопатами в мішки і завантажують у вантажівки.

У Дебальцевому, якщо ви пам’ятаєте, стоять батальйони і армія. Але хіба це може стати перешкодою справжній віртуозів своєї справи? Україна винна ПАР 70 млн доларів за вугілля. А свій дарує бандитам. Точно так само справи йшли в минулому році. Я писав про аналогічну угрупованню, що працює в Торезі. За рік в Україні сталося стільки, скільки за попередні 20 років не відбувалося, а злодійство державного вугілля як процвітало, так і процвітає.

Фото Павла Лисянского

Дописувач: frankensstein

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України