Як впоратися зі своїми емоціями, щоб не нашкодити здоров’ю

Роздратування і гнів часто заважають приймати правильні рішення, а підвищені тону в розмові лише посилюють конфліктні ситуації. Щоб впоратися зі своїми емоціями, використовуйте дихальні техніки.

Дихання здатне не тільки приносити цілющий кисень в організм, але і допомагати нам у критичних ситуаціях. З допомогою повільних глибоких вдихів і видихів людина швидше заспокоюється, позбавляється від панічних атак, зберігає ясність розуму.

Завдяки запропонованим дихальної техніки ви зможете уникнути стресових ситуацій і придушити гнів у зародку. Ці способи допомагають і в ситуаціях, коли нервове напруження заважає об єктивно оцінити обстановку і зробити правильний крок.

1. Сама Врітті, «Рівне Дихання»

Займіть зручну позу сидячи, випряміть спину. Долічіть до чотирьох і зробіть повільний глибокий вдих. На рахунок чотири плавно видихніть. Вправи виконується з допомогою носового дихання, тобто рот при цьому закритий. З часом, після практики, ви зможете збільшити рахунок до шести і навіть до восьми. Ця вправи знімає напругу, постачає мозок киснем, дає відчуття спокою і розслабленості.

Оптимальний час виконання цієї вправи — перед сном. Таким чином ви підготовляєте організм до повноцінного відпочинку і позбавляєтеся від тривожних думок і емоцій.

2. Техніка дихання через живіт

Глибоко вдихніть через ніс, розкриваючи легкі і діафрагму. Видихайте повільно, ротом. Сім таких вдихів-видихів здатні привести ваш організм в стан спокою, знизити частоту серцевих скорочень і тим самим стабілізувати тиск. Досить витрачати на це вправу близько 10 хвилин в день.

Найчастіше ця техніка використовується перед відповідальними справами: здачею іспитів, діловими зустрічами і подібними стресовими для вашого організму ситуаціями. Постійні тренування навчать вас не замислюючись занурюватися в дихальну гімнастику, швидко знижуючи стрес.

3. Наді Шодхана, або «Альтернативні Дихання»

Займіть зручну позу, закрийте очі і повільно вдихніть повітря носом, затиснувши праву ніздрю великим пальцем правої руки. Вдихнувши, безіменним пальцем правої руки закрийте ліву ніздрю і видихайте повітря носом. Чергуйте вдихи через різні ніздрі чотири — п’ять разів.

Це вправи знижує рівень стресу і негативу, сприяє поліпшенню мозкової діяльності, заряджає бадьорістю. З допомогою Наді Шодхана ви керуєте своїм гнівом, вимикаючи його і дозволяючи організму швидко відновитися.

4. Капалабхати, або «Сяюче Дихання Черепа»

У зручній позиції зробіть довгий вдих через ніс, а потім різко видихайте повітря, використовуючи м’які м’язи живота. Для цього напружте низ живота, і буквально виштовхує повітря, різко і швидко. Знайдіть для себе комфортний темп і виконайте цю вправу вісім або десять разів.

З допомогою такого дихання ви забезпечуєте весь організм достатньою кількістю кисню і допомагаєте йому мобілізувати всі сили для активних дій. Це вправу можна прирівняти до чашці підбадьорливого кави, випитої з ранку.

5. Прогресивне розслаблення

Ця техніка включає в себе підготовчий етап. Для початку станьте в положення, в якому ви зможете по черзі напружити і розслабити всі м’які м’язи свого організму. Почніть з ніг, поступово піднімаючись до голови. Зосередьтеся на своєму організмі і постарайтеся опрацювати якомога більше груп м язів. Нічого страшного, якщо з першого разу у вас вийде недостатньо багато. Постійні тренування дадуть вам повний контроль над тілом. Під час вправи використовуйте носове дихання. Повільно і глибоко вдихайте, напружуйте на зв’язку, а потім розслабляйте і повільно видихайте повітря. Для початку використовуйте рахунок на три або чотири.

Ця техніка дозволяє розслабитися після напруженого трудового дня і стабілізувати всі процеси в організмі. Дихання, поєднане з вправою, доставляє в м м’язи необхідну кількість кисню, тим самим регулюючи рівень стресу.

6. Керована візуалізація

Оптимальним для цієї вправи буде використання заспокійливої музики. Закрийте очі, розслабтеся і уявіть собі приємні моменти з життя, незабутні образи міст, будівель, особини близьких родичів, дітей, домашніх тварин — все те, що здатне вас порадувати і підняти настрій. При цьому повільно вдихаєте повітря через ніс і так само повільно видихайте. Невдовзі ви знайдете необхідний ритм і повністю розслабитеся. Відведіть цього вправі 10-15 хвилин.

Позбутися від стресу і зарядитися енергією ви зможете також за допомогою динамічної медитації. Всі ці вправи допоможуть навчитися контролювати свої емоції, керувати гнівом і завжди тримати ситуацію під контролем.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

five × 3 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh