Здоров'я

Як впоратися зі своїми емоціями, щоб не нашкодити здоров’ю

Роздратування і гнів часто заважають приймати правильні рішення, а підвищені тону в розмові лише посилюють конфліктні ситуації. Щоб впоратися зі своїми емоціями, використовуйте дихальні техніки.

Дихання здатне не тільки приносити цілющий кисень в організм, але і допомагати нам у критичних ситуаціях. З допомогою повільних глибоких вдихів і видихів людина швидше заспокоюється, позбавляється від панічних атак, зберігає ясність розуму.

Завдяки запропонованим дихальної техніки ви зможете уникнути стресових ситуацій і придушити гнів у зародку. Ці способи допомагають і в ситуаціях, коли нервове напруження заважає об єктивно оцінити обстановку і зробити правильний крок.

1. Сама Врітті, «Рівне Дихання»

Займіть зручну позу сидячи, випряміть спину. Долічіть до чотирьох і зробіть повільний глибокий вдих. На рахунок чотири плавно видихніть. Вправи виконується з допомогою носового дихання, тобто рот при цьому закритий. З часом, після практики, ви зможете збільшити рахунок до шести і навіть до восьми. Ця вправи знімає напругу, постачає мозок киснем, дає відчуття спокою і розслабленості.

Оптимальний час виконання цієї вправи — перед сном. Таким чином ви підготовляєте організм до повноцінного відпочинку і позбавляєтеся від тривожних думок і емоцій.

2. Техніка дихання через живіт

Глибоко вдихніть через ніс, розкриваючи легкі і діафрагму. Видихайте повільно, ротом. Сім таких вдихів-видихів здатні привести ваш організм в стан спокою, знизити частоту серцевих скорочень і тим самим стабілізувати тиск. Досить витрачати на це вправу близько 10 хвилин в день.

Найчастіше ця техніка використовується перед відповідальними справами: здачею іспитів, діловими зустрічами і подібними стресовими для вашого організму ситуаціями. Постійні тренування навчать вас не замислюючись занурюватися в дихальну гімнастику, швидко знижуючи стрес.

3. Наді Шодхана, або «Альтернативні Дихання»

Займіть зручну позу, закрийте очі і повільно вдихніть повітря носом, затиснувши праву ніздрю великим пальцем правої руки. Вдихнувши, безіменним пальцем правої руки закрийте ліву ніздрю і видихайте повітря носом. Чергуйте вдихи через різні ніздрі чотири — п’ять разів.

Це вправи знижує рівень стресу і негативу, сприяє поліпшенню мозкової діяльності, заряджає бадьорістю. З допомогою Наді Шодхана ви керуєте своїм гнівом, вимикаючи його і дозволяючи організму швидко відновитися.

4. Капалабхати, або «Сяюче Дихання Черепа»

У зручній позиції зробіть довгий вдих через ніс, а потім різко видихайте повітря, використовуючи м’які м’язи живота. Для цього напружте низ живота, і буквально виштовхує повітря, різко і швидко. Знайдіть для себе комфортний темп і виконайте цю вправу вісім або десять разів.

З допомогою такого дихання ви забезпечуєте весь організм достатньою кількістю кисню і допомагаєте йому мобілізувати всі сили для активних дій. Це вправу можна прирівняти до чашці підбадьорливого кави, випитої з ранку.

5. Прогресивне розслаблення

Ця техніка включає в себе підготовчий етап. Для початку станьте в положення, в якому ви зможете по черзі напружити і розслабити всі м’які м’язи свого організму. Почніть з ніг, поступово піднімаючись до голови. Зосередьтеся на своєму організмі і постарайтеся опрацювати якомога більше груп м язів. Нічого страшного, якщо з першого разу у вас вийде недостатньо багато. Постійні тренування дадуть вам повний контроль над тілом. Під час вправи використовуйте носове дихання. Повільно і глибоко вдихайте, напружуйте на зв’язку, а потім розслабляйте і повільно видихайте повітря. Для початку використовуйте рахунок на три або чотири.

Ця техніка дозволяє розслабитися після напруженого трудового дня і стабілізувати всі процеси в організмі. Дихання, поєднане з вправою, доставляє в м м’язи необхідну кількість кисню, тим самим регулюючи рівень стресу.

6. Керована візуалізація

Оптимальним для цієї вправи буде використання заспокійливої музики. Закрийте очі, розслабтеся і уявіть собі приємні моменти з життя, незабутні образи міст, будівель, особини близьких родичів, дітей, домашніх тварин — все те, що здатне вас порадувати і підняти настрій. При цьому повільно вдихаєте повітря через ніс і так само повільно видихайте. Невдовзі ви знайдете необхідний ритм і повністю розслабитеся. Відведіть цього вправі 10-15 хвилин.

Позбутися від стресу і зарядитися енергією ви зможете також за допомогою динамічної медитації. Всі ці вправи допоможуть навчитися контролювати свої емоції, керувати гнівом і завжди тримати ситуацію під контролем.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України